Сквер на Старому місті хочуть назвати на честь загиблого бійця Євгенія Костюка

Під час чергового засідання міської ради, 26 травня, вирішено присвоїти скверу ім’я загиблого в АТО 19-річного вінничанина. Про це ідеться на сайті міськради. 

З такою ініціативою до міського голови Сергія Моргунова та депутатського корпусу звернувся депутат Віктор Мартинюк.

Сквер знаходиться на Старому Місті на перетині вулиць Тараса Сича (колишня вулиця Стаханівська) і Якова Шепеля (колишня вулиця Примакова). За словами Віктора Мартинюка, там нині занехаяна територія, а колись був дитячий майданчик. Неподалік цього місця мешкав і  Євгеній Костюк.

  • Спочатку треба переіменувати сквер, а вже потім займатися його облаштуванням, – каже Віктор Мартинюк.

Депутат також пропонує висадити у цьому сквері нові дерева в честь загиблих воїнів-вінничан і залучити до цього учнів школи №11, де навчався Євгеній Костюк. Нині на фасаді навчального закладу висить дошка пам’яті.

За словами Віктора Мартинюка, спочатку облаштування скверу хотіли зробити в рамках “Бюджету громадських ініціатив”, однак не встигли – займалися пам’ятними дошками загиблих АТОвців. Виготовленням дошки, яке обійшлося в 3500 гривень, займався пан Мартинюк разом з осередком «Свобода».

Євгеній Костюк загинув у червні 2016 року, не доживши всього кілька місяців до свого 20-річчя. Він помер від важкого поранення в Донецькій області – підірвався на розтяжці в районі шахти «Бутівка».

Опрацювати пропозицію та запропонувати архітектурні рішення з облаштування скверу було доручено департаменту архітектури та містобудування міської ради.

  • Також звертаюсь до департаменту соціальної політики – посприяйте сім’ї Євгенія Костюка у вирішенні питання присвоєння загиблому воїну статусу учасника бойових дій, оскільки він пішов на війну добровольцем, – сказав Сергій Моргунов.

За словами заступника директора департаменту архітектури та містобудування міської ради, начальника служби містобудівного кадастру Якова Маховського, йому про таке доручення поки не відомо. Однак до наступної сесії, протягом місяця проект рішення має бути підготовлений.

2 червня будуть роковини загибелі Євгенія Костюка. За словами Віктора Мартинюка, як співорганізатора «Футбольної битви районів», відбудеться турнір пам’яті, присвячений також усім загиблим АТОвцям.

Турнір розпочнеться о 14:00 і проходитиме на базі Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу.

Фото sch11.edu.vn.ua

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору