× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Складна геометрія маршруту»: у міськраді пояснили, чому на «Академічний» не їздять великі автобуси

У Вінницькій міській раді відповіли на петицію щодо налагодження транспортного сполучення мікрорайону «Академічний». Графік руху автобусів не змінили за результатами обстеження пасажиропотоку, а автобусів великої місткості не запустили через «складну геометрію вуличної-шляхової мережі».

Нагадаємо, що у петиції від 16 січня мешканці попросили надати більше автобусів до мікрорайону Академічний, або принаймні відкоригувати графік вже існуючих, зокрема – муніципального автобуса №22 «Мікрорайон Академічний – Залізничний вокзал».

Її автор посилався на допис 2017 року у Фейсбук, в якому Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що для відкриття цього маршруту планується закупити чотири міських автобуси, щоб інтервал складав не 45 хвилин, а в межах 20-22 хвилин. Зі слів автора петиції, «досі нічого не змінилося».

Ця петиція набрала навіть більше голосів, ніж потрібно було для її розгляду. І вчора, 8 лютого, у Вінницькій міській раді не неї дали офіційну відповідь.

У ній йдеться про те, що у січні 2019 року працівники КП «Вінницька транспортна компанія» двічі обстежили пасажиропотік на маршруті  «Мікрорайон Академічний – Залізничний вокзал» і встановили, що перевезення пасажирів з мікрорайону «Академічний» здійснюється в повному обсязі. Відтак двох автобусів середньої місткості, з інтервалом руху 45 хвилин, і одного рейсу муніципального автобуса для перевезення дітей шкільного віку для цього достатньо. Водночас у повідомленні йдеться, що перевезення мешканців мікрорайону «Академічний» в межах пішохідної доступності здійснюється автобусним маршрутом загального користування в режимі маршрутного таксі №5А «П’ятничани – с. Шкуринці», на якому працює 7 автобусів з інтервалом руху 8-10 хвилин.

А щодо впровадження на маршрут «Мікрорайон Академічний – Залізничний вокзал» автобусів великої місткості, то в міськраді відповіли, що цього немає можливості зробити «через складну геометрію вулично-шляхової мережі по якій проходять автобуси даного маршруту».

У відповіді також зазначили, що «враховуючи вищезазначене, внесення змін до розкладу руху автобусів на автобусному маршруті загального користування в звичайному режимі руху №22 “Мікрорайон Академічний – Залізничний вокзал” в даний час не планується», а «за наявності вільних автобусів (середньої місткості), буде розглядатися питання щодо їх залучення на автобусний маршрут загального користування в звичайному режимі руху №22».

З повним текстом відповіді на петицію можна ознайомитися ТУТ.

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору