× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Скільки коштує “трамвайчик”: у Вінниці хочуть встановити обсяг усіх збитків внаслідок спалення декорації. ФОТО

Сьогодні, 13 серпня, у Вінниці відбулося чергове засідання по справі відомої активістки Femen, яка у листопаді минулого року спалила у самому центрі міста декоративний трамвайчик поруч із магазином «Рошен».

Справу № 127/792/18 розглядали під головуванням судді Руслана Каленяка. Дівчину звинувачують за другою частиною статті 296 Кримінального кодексу України – у хуліганстві, вчиненому групою осіб, тобто хуліганство, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, вчиненого групою осіб. Це загрожує ув’язненням терміном до чотирьох років. Жодних акцій на підтримку активістки чи проти неї – не відбулося. 

У залі суду був присутній також вінничанин Іван Войтенко, якого звинувачують у причетності до злочину: хлопець нібито побачив, як дівчина обливає трамвайчик і врешті сам здійснив його підпал. Потім дівчина підтримувала вогонь.

Сьогодні в рамках судового засідання прокурор Шамалюк із посиланням на слова експерта озвучив ринкову вартість спаленого трамвайчика – 59 тисяч 850 гривень. Втім правозахисниця Ірина Кузіна, яка є представницею потерпілої сторони (Дочірнє підприємство «Ізюмінка») подала до суду клопотання, в якому пояснила, що потрібне призначення додаткових експертиз. Тобто, потерпіла сторона не погоджується із озвученою сумою.

Пані Кузіна пояснила, що слідством було задано недостатньої питань до експерта, а саме – “Яка ринкова вартість спаленого декоративного трамвайчика?”, оскільки при цьому не враховуються витрати на роботи з демонтажу, транспортування, виготовлення аналогічної декорації та ще низка позицій.

Також Кузіна зазначила, що для повноцінного оцінювання також потрібно надати експертам залишки декоративного трамвайчика. Відтак, потерпіла сторона клопотала про призначення додаткових експертиз щодо встановлення загального обсягу матеріальних збитків. Зокрема запропонувала долучити експертів Вінницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Оскільки жодна зі сторін не була проти цього та оскільки в залі судового засідання не був присутній один зі свідків по справі, а також для дослідження долучених до справи відеодоказів, суддя вирішив перенести засідання на 15 вересня на 11:30. До того часу усі сторони мають підготувати перелік питань до експертів зазначеного Вінницького відділення.

Нагадаємо також, що минуле судове засідання, що було призначене на 6 липня, не відбулося, оскільки відповідачка не з’явилася до суду через хворобу.

Читайте також: Суд знову не виніс вирок “феменці”, яка спалила трамвай у Вінниці. ФОТО

Нагадаємо, Аліса Виноградова 14 листопада минулого року у Вінниці на центральній вулиці Соборній спалила картонний макет трамвая поблизу фірмового магазину солодощів «Рошен». На трамвайчик був наклеєний напис «Tram to offshore».

Читайте також: На Соборній біля магазину “Рошен” активістки Femen спалили макет трамваю. ФОТО, ВІДЕО 16+

Раніше Виноградова пояснила, що її акція була спрямована проти Президента України Петра Порошенка та його бізнесу, а не проти громадськості. Щодо запобіжного заходу, вона наголосила що не планує переховуватися і вона, як громадський активіст, готова співпрацювати із слідством.

Зазначимо також, що 25 грудня минулого року Аліса Виноградова також «засвітилася» у Ватикані (попри призначений судом домашній арешт). Там вона у день Різдва західного обряду спробувала викрасти лялькового Ісуса з вертепу. Втім, була одразу затримана місцевою поліцією.

Також зауважимо, що перерва між минулими засіданнями по справі Аліси Виноградової складала майже 4 місяці: активістка була вільною (тобто, міри запобіжного заходу не обиралося) протягом двох місяців.

Як пояснили журналістам, ймовірно такий великий проміжок часу був обумовлений тим, що суддя, на котрого була розподілена справа – пішов у відпустку до 15 березня (дата, на яку було призначене засідання, але не відбулося і було перенесене на 23 березня). Втім, у міському суді цю інформацію спростовували.

Фото автора

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору