× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Скільки коштує спалений трамвайчик? У Вінниці досі триває суд на активісткою Femen. ФОТО

Сьогодні, 10 жовтня, у Вінниці відбулося чергове підготовче судове засідання по справі активістки Femen Аліси Виноградової, яка минулого року спалила декоративний трамвайчик поруч із магазином «Рошен».

Справу № 127/792/18 розглядали під головуванням судді Руслана Каленяка. Нагадаємо, що дівчину та іншого учасника події, вінничанина Івана Войтенка, звинувачують за другою частиною статті 296 Кримінального кодексу України – у хуліганстві, вчиненому групою осіб, тобто хуліганство, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, вчиненого групою осіб. Це загрожує ув’язненням терміном до чотирьох років

Аліса Виноградова

Іван Войтенко

   

Адвокат Рябокінь

Минулого разу прокурор Шамалюк із посиланням на слова експерта озвучив ринкову вартість спаленого трамвайчика – 59 тисяч 850 гривень. Втім правозахисниця Ірина Кузіна, яка є представницею потерпілої сторони (Дочірнє підприємство «Ізюмінка») не погодилась із заявленою сумою та подала до суду клопотання про призначення додаткових експертиз.

Читайте також: Скільки коштує “трамвайчик”: у Вінниці хочуть встановити обсяг усіх збитків внаслідок спалення декорації. ФОТО

Таку позицію підтримує і обвинувачена Аліса Виноградова. Втім дізнатися позицію Івана Войтенка Vежі не вдалося, оскільки хлопець відмовився від будь-яких коментарів. Виноградова ж зазначила, що справді вартість трамвайчика може бути нижчою від названої, оскільки попередня експертиза не враховувала таких показників, як наприклад можливість відновлення локації.

Адвокат Рябокінь озвучив перелік питань, які потрібно задати експертам: “Яка ринкова вартість декоративного трамвая станом на 14.11.2018 року з урахування його зносу та експлуатації з 26.05.2016 року (тобто у період часу до пожежі)?  Чи становить будь-яку вартість “трамвайчик” вцілому або окремими комплектуючими після пожежі? Якщо так, то яку саме?  Яка вартість майнової шкоди, завданої потерпілому з урахуванням вартості залишків “трамвайчика” після пожежі?  Яка вартість відновлювальних робіт “трамвайчика”?”.

Адвокат Таксер

     

Втім задля встановлення загального обсягу матеріальних збитків сьогодні суддя Каленяк погодив направлення до експертів Вінницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України одного питання: “Який розмір матеріальної шкоди, завданої ДП “Ізюмінка”, включаючи роботи на демонтаж, транспортування та зберігання і утилізацію пошкодженого майна, а також витрати на виготовлення, транспортування та монтаж аналогічної декорації?”.

Ірина Кузіна, представниця потерпілої сторони, ДП “Ізюмінка”

 

Повний текст рішення буде озвучено 12 жовтня о 12:00. Після отримання відповіді експертів буде призначене чергове судове засідання по справі. Після судового засідання VежА поспілкувалася з Алісою Виноградовою, щоб з’ясувати, наскільки дівчина готова  відповідати за свої вчинки.

– Я готова заплатити за пошкодження та навіть встановити подібну інсталяцію, якщо Президент Порошенко в свою чергу поверне хоча б частину грошей з офшорів, це українські податки, які б мали надходити до України, але він їх сховав з певних причин.

– Це обов’язкова умова?

– Так, звичайно.

Не отримавши чіткої відповіді про конкретні терміни, питаємо про те, чи погоджується Виноградова із заявленою сумою.

– Я не експерт, тому не можу оцінити. Але ж це металева конструкція, тобто повністю згоріти вона не могла. Але це менша сума, аніж 70 тисяч, як звучало до того. Перший висновок експерта був не достатньо кваліфікований, бо вони взяли загальний кошторис, подивилися, за скільки було придбано цей трамвайчик. Його (трамвайчик – авт.) можна відновити.

– Коли буде затверджена судом сумма збитків, як Ви плануєте її сплатити? 50 на 50 із Іваном Войтенком?

– Це визначить суд, і я так думаю, що так, 50 на 50.

– З Вашої точки зору, яким чином Войтенко став дотичним до цього правопорушення?

– Коли я виходила на цю акцію, бачила, як якийсь хлопець курить біля локації, і дівчата стоять. Думала, що почну акцію і вони підуть, але вони виявилися у стані алкогольного сп’яніння і він (Войтенко – авт.) був у неадекватному стані, почав цигарками щось підпалювати. Я вважаю, що ця людина не винна, вона просто опинилася не в той момент і не в тому місці. Йому ні до Порошенка, ні до “Рошена” діла немає. Якби вони відзначали чийсь день народження в іншому місці, то цього б не було.  Він абсолютно тут ні до чого.

Відтак нині залишається тільки очікувати відповіді експерта та призначення дати наступного засідання по справі, яку розглядають вже майже рік. Нагадаємо також, що позаминуле судове засідання, що було призначене на 6 липня, не відбулося, оскільки відповідачка не з’явилася до суду через хворобу.

Читайте також: Суд знову не виніс вирок “феменці”, яка спалила трамвай у Вінниці. ФОТО

Нагадаємо, Аліса Виноградова 14 листопада минулого року у Вінниці на центральній вулиці Соборній спалила картонний макет трамвая поблизу фірмового магазину солодощів «Рошен». На трамвайчик був наклеєний напис «Tram to offshore».

Читайте також: На Соборній біля магазину “Рошен” активістки Femen спалили макет трамваю. ФОТО, ВІДЕО 16+

Раніше Виноградова пояснила, що її акція була спрямована проти Президента України Петра Порошенка та його бізнесу, а не проти громадськості. Щодо запобіжного заходу, вона наголосила що не планує переховуватися і вона, як громадський активіст, готова співпрацювати із слідством.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору