Скільки коштує прокат велосипедів у Вінниці. ОГЛЯД

Травень у Вінниці вже балує погодою, яка спонукає до тривалих прогулянок, адже значно краще провести вільний час на свіжому повітрі, ніж удома. А у Вінниці, котру часто називають веломістом, взагалі гріх не їздити – хоча б час від часу – на двоколісному еко-транспорті.

Сонце і тепло вже виганяє на вулиці міста велолюбителів, тож Vежа вирішила зробити огляд пунктів велопрокату в нашому місті. Ми цікавилися асортиментом, цінами, умовами прокату і додатковими фішками, як то оренда замка, ремнабору, дитячих велосидінь чи акцій для бійців АТО.

Даний огляд не претендує на звання професійного: ми лише вирішили побачити на власні очі те, що пропонують вінничанам веломагазини. Завдяки комунікабельності продавців, нам вдалося зорієнтуватися у низці нюансів при виборі того чи іншого велосипеду. Що з цього вийшло – читайте у матеріалі VежА.

«Велохаус» – 1

вулиця Хмельницьке шосе, 4

Загальне:
Адреса: Хмельницьке шосе, 4.
Контакти: 067-432-77-15, (0432) 60-25-00, 50-68-50.
Графік роботи: понеділок – п’ятниця 10:00-19:00, субота – неділя 10:00-18:00.

Оформлення:

Що потрібно: посвідчення водія, український паспорт. На один документ видається один велосипед, за виключенням випадків 1 дорослий-1 дитина.

Застава (для прокату велосипеда та велокрісла): закордонний паспорт, технічний паспорт або посвідчення водія + за будь-яких умов обов’язковою є застава у розмірі 1 тисяча гривень (якщо при поверненні немає жодних пошкоджень – застава повертається у повному обсязі).

Бронювання телефоном: так.

Повернення велосипеду на ту ж локацію: Так.

Затримка: Оплачується увесь час прокату. Якщо ви не можете повернути велосипед вчасно – потрібно заздалегідь попередити працівників магазину про це.

Асортимент:
Загальна кількість: 17 велосипедів (чоловічі, жіночі, підліткові).

  

Виробники, ТМ: Pride (Україна, збірка – Тайвань), Avanti (Україна, збірка – Тайвань), Schwinn (США, збірка – Тайвань), Orbea (Іспанія, збірка – Іспанія), Intenzo (Україна, збірка – Тайвань).

Класифікація: міські, гірські.

Діаметр коліс: 26; 27,5 та 29 дюймів.

Стан: Консультанти стверджують, що на початку кожного велосезону у прокат надходять нові велосипеди із магазину. Постійно відбувається поточний ремонт та заміна деталей. По завершенню велосезону усі велосипеди із прокату капітально ремонтують та виставляють на продаж (сайт компанії – розділ «велосипеди б/в»). Таким чином, вартість подібного залізного коня стає меншою.

 

Додаткове спорядження: шоломи дитячі та дорослі, дитячі сидіння, екшн-камера (не надто популярна послуга, тому камера – одна на два магазини і потрібно уточнювати її наявність), автобагажник.

   

Вартість:
1 година – 30 гривень.

Тарифи: півдня (4-6 годин) – 100 гривень, день (7-9 годин) – 150 гривень, доба (24 години) – 180 гривень, «Нічний тариф» (із 19:00 до 10:00) – 100 гривень. Прокат дитячого крісла – 50 гривень не залежно від загальної вартості прокату.
Прокат шоломів (дорослих та дитячих) – 20 гривень не залежно від загальної вартості прокату.
Прокат автобагажника – 100 гривень на добу.

Пошкодження велосипеду або спорядження: розмір відшкодування збитків клієнтом визначається на місці майстром за прайсом.

Для прокату тут є не лише класичні міські велосипеди – «круїзери», а й «лімузини»: такі екземпляри мають більш комфортні сидіння і користуються вони популярністю серед жінок.

  

Усі залізні коні обладнані передніми та задніми гальмами та перемикачами передач. Усі шоломи у різних кольорових гаммах мають спеціальний механізм для того, щоб підлаштовуватись під розмір голови.

Велосипеди українських торгових марок (Pride та Avanti) є міськими, із ширшими сидіннями: вони не розраховані на швидкісний рух, а саме на комфортне пересування у міських умовах та нетривалі прогулянки. 

Найпопулярніший термін прокату – 2 години. Втім, велосипеди із цього прокату обирали і на так звані «сотки», коли маршрут був доволі тривалим.

Що стосується діаметру коліс: 26-ті колеса були першими та залишаються найбільш популярними, адже вони відносно невеликі, ноги людини є ближчими для землі та відтак 26-ті ідеально підходять новачкам.

Проте, кажуть майстри, потроху завойовують любов споживачів велосипеди із 29-тими колесами. Основними причинами є те, що останні є комфортнішими – проте такий велосипед не підійде людям маленького зросту. Що стосується наявності верхньої рами, майстри кажуть, що це на швидкість-зручність не впливає, до того ж помилково вважати, що дівчата обирають саме ті велосипеди, які без неї. Натомість, дівчата можуть обирати велосипеди із заниженою рамою.


Велохаус – 2
вулиця Брацлавська, 39

Адреса: вул. Брацлавська, 39.
Контакти: 067-432-77-14, (0432) 69-86-59.
Графік роботи: понеділок – п’ятниця 10:00-19:00, субота – неділя 10:00-18:00.

Оформлення:
Що потрібно: посвідчення водія, український паспорт. Примітка: на один документ видається один велосипед, за виключенням випадків 1 дорослий-1 дитина.

Застава (для прокату велосипеда та велокрісла): закордонний паспорт, технічний паспорт або посвідчення водія + за будь-яких умов обов’язковою є застава у розмірі 1 тисяча гривень (якщо при поверненні немає жодних пошкоджень – застава повертається у повному обсязі).  

Бронювання телефоном: так.

Повернення велосипеду на ту ж локацію: Так.

Якщо затримався: оплата всієї години прокату.

Асортимент:

Загальна кількість: 5 велосипедів (чоловічі, жіночі, підліткові).


Виробники, ТМ: Kellys (Словаччина, збірка – Словаччина), Schwinn – 2 велосипеди (США, збірка – Тайвань), Orbea (Іспанія, збірка – Іспанія), Intenzo (Україна, збірка – Україна).

 

Класифікація: гірські.

Діаметр коліс: 26; 29 дюймів.

Стан: На початку кожного велосезону у прокат надходять нові велосипеди із магазину. Постійно відбувається поточний ремонт. По завершенню велосезону усі велосипеди із прокату капітально ремонтують та виставляють на продаж (сайт компанії – розділ «велосипеди б/в).

Додаткове спорядження: шоломи дитячі та дорослі, дитячі сидіння, екшн-камера (у одному екземплярі на два магазина, відтак її наявність потрібно уточнювати).

Вартість:
1 година – 30 гривень.
Тарифи: півдня (4-6 годин) – 100 гривень, день (7-9 годин) – 150 гривень, доба (24 години) – 180 гривень, «Нічний тариф» (із 19:00 до 10:00) – 100 гривень. Прокат дитячого крісла – 50 гривень на добу.
Прокат шоломів (дорослих та дитячих) – безкоштовно.

«Ремонт-набір»: multi-tool (набір шестигранних ключів), запасна камера, заплатки, бортові лопатки (для зручного знімання покришки) – 20 гривень.
Прокат автобагажника – 100 гривень на добу.

Пошкодження велосипеду або спорядження: розмір відшкодування збитків клієнтом визначається на місці майстром за прайсом.

Приємною та корисною послугою магазину є «Ремонт-набір», у який входять різноманітні інструменти. Набору достатньо, щоб усунути такі проблеми як прокол колеса, пошкодження ланцюжка. Ці інструменти та запасна камера обійдуться у символічні 20 гривень, а шолом на прокат магазин надає взагалі безкоштовно.

Наразі у магазині наявні велосипеди лише гірського типу, але їх беруть на прокат і для пересування містом. Вирізняються гірські велосипеди широкою покришкою (найчастіше із діаметром 26 дюймів) із глибокими протекторами, великою кількістю передач (натомість міські прогулянкові «круїзери» мають ширші сидіння, «увігнуте» всередину кермо та вертикальну посадку).

У магазині гірські велосипеди є для чоловіків, жінок та підлітків (віком від 10-ти років). Те саме стосується і критеріїв підбору по зросту: моделі різні і сидіння в усіх добре регулюються.

Розміри колес – 26 дюймів, один із велосипедів має колесо діаметром у 29 дюймів – він користується популярністю у жінок та чоловіків зростом від 178 сантиметрів та вище.

Що стосується дитячого крісла, то воно у арсеналі магазину поки єдине, як і дитячий шолом. Крісло за допомогою спеціальних кріплень можна встановити на будь-яку наявну модель.

 Найпопулярніший термін прокату велосипедів у даному магазині – 4-6 годин.


«Гірський світ»

Загальне:
Адреса: проспект Космонавтів, 8.
Графік роботи: понеділок – неділя: 11:00 – 20:00 без перерви.
Контакти: (0432) 57-77-03, (067) 347-02-46, (093) 023-73-61.

Оформлення:
Що потрібно пред’явити: український або закордонний паспорт, посвідчення водія. Договір на місці оформляється протягом 5-ти хвилин.

Застава: кошти у розмірі 4 500 гривень, закордонний паспорт або посвідчення водія. Прокат шолому: якщо клієнт бере велокріплення на дах авто, шолом або дитяче вело крісло на прокат разом із велосипедом, нічого у якості застави залишати не потрібно (договір оформляється на обидва товари). Якщо ж Ви бажаєте взяти на прокат у магазині лише кріплення, крісло або лише шолом, то за них потрібно внести заставу від 500 гривень.

Бронювання телефоном: ні – порядок живої черги.

Повернення велосипеду на ту ж локацію? Так.

Асортимент:
Загальна кількість велосипедів: 14

 

Виробники,ТМ: Romet (Польща), BH-bikes (Швейцарія), Ardis, Azimut (Україна).
Класифікація: міські, гірські

 

Стан: велосипеди використовуються лише на прокат і не виставляються на продаж. Постійно відбувається поточний ремонт та заміна деталей, за потреби – капітальний ремонт.

Додаткове спорядження: шоломи (один дитячий), одне дитяче велокрісло (для дитини вагою до 22 кілограмів), велозамок, кріплення для транспортування на даху автомобіля (вертикальне положення).

 

Вартість: перша година – 50 гривень (у вихідні – 60 гривень), кожна наступна – 30 гривень, доба – 260 гривень. Прокат нових велосипедів марки BH (Швейцарія): будні: 1 година – 50 гривень, кожна наступна – додатково по 30 гривень; 7 годин – 200 гривень, 1 день – 270 гривень. Вихідні: 1 година – 100 гривень, кожна наступна додатково по 30 гривень; 1 день – 310 гривень.

Прокат дитячого велокрісла – 30 гривень за весь період прокату, при встановленні вело крісла на велосипед клієнта – 20 гривень на годину або 210 гривень на добу та дитячі шоломи. Прокат вело замка – 20 гривень незалежно від терміну прокату велосипеда. Прокат велокріплення на дах авто – 40 гривень на добу.

 

Пошкодження велосипеду або спорядження: розмір відшкодування збитків клієнтом визначається на місці.

Клієнтам, які беруть на прокат велосипед на термін від 10-ти днів магазин надає знижку у 10%. Найбільш популярний термін прокату – 2-3 години.


«Олімпія» -1 

Центральний вхід у Лісопарк

Загальне:
Контакти: 093-889-49-71
Графік роботи: понеділок – вихідний, вівторок – п’ятниця 12:00-20:00, субота – неділя 10:00 – 20:00.

Оформлення:
Що потрібно пред’явити: український паспорт із пропискою у місті Вінниця (у разі, якщо прописка – у іншому місті, розрахунок відбудеться через POS-термінал карткою або потрібно буде внести заставу у розмірі 3 тисячі гривень).

Застава на велосипед, шолом або дитяче велокрісло: ні, складається договір із внесенням паспортних даних на всі предмети прокату разом. Якщо клієнт хоче взяти на прокат окремо шолом – як варіант пропонується складання розписки. Дитяче велокрісло окремо у прокат не надається.

Бронювання телефоном: за 15 хвилин до оформлення прокату.

Повернення велосипеду на ту ж локацію? Ні, можливе повернення у другий магазин прокату.

Якщо запізнення? Оплата всього часу прокату.

Асортимент:
Загальна кількість велосипедів: 9 (4 дитячих, 4 підліткових, 1 для дорослих).

  

Виробники, ТМ: Bianchi (Італія), Comanche (Україна), Magellan (Угорщина).

Класифікація: міські, гірські.

Діаметр коліс: 20, 24, 28.

Стан: велосипеди використовуються виключно для прокату. Постійно відбувається поточний ремонт та заміна деталей.

Додаткове спорядження: дитяче вело крісло (для дитини вагою до 25 кілограм) та шоломи (у магазині наявні по чотири дитячі велосипеди та шоломи).

 

Вартість:
перша година – 40 гривень, друга – 30 гривень, кожна наступна – 20 гривень, день прокату – 140 гривень, доба – 190 гривень. Прокат шолому – безкоштовно. Для учасників АТО перша година прокату безкоштовна (при наявності відповідного посвідчення). Прокат дитячого велокрісла – 20 гривень незалежно від терміну прокату.

 

Пошкодження велосипеду або спорядження: розмір відшкодування збитків клієнтом визначається на місці майстром за прайсом.

Приємним бонусом від магазину є можливість взяти велосипед на прокат без фінансової застави, а лише надавши магазину можливість відсканувати свій паспорт. Окрім того, якщо ви користуєтесь даним прокатом не вперше, вам не обов’язково щоразу надавати документи: всі дані вносяться до бази і ви за кілька хвилин, назвавши своє ім’я, можете оформити прокат. Щоправда, ці привілегії для клієнтів самому магазину завдають шкоду: деякі клієнти «прокатують» велосипеди вже більше ніж рік. Як кажуть представники магазину, поліція наразі не може нічого вдіяти, навіть враховуючи те, що адреса крадія – відома.

Водночас адміністрація магазину зазначає, що не планує вводити практику фінансових застав.

 

Що стосується асортименту, то ввелосипеди у магазині є гірські та міські, дитячі та дорослі, жіночі та чоловічі. В основному діаметр колеса – 28 дюймів, що є універсальним розміром, який буде зручним для дорослих середнього зросту. Саме такі велосипеди користуються найбільшою популярністю.

 

Дитячі велокрісла, яких всього у даному магазині два, розраховані на кріплення як до рами велосипеда, так і до багажника. У магазині є доволі непоганий вибір дитячих велосипедів на прокат.

   


«Олімпія» – 2

Парк Дружби народів, поруч із Вишенським озером

Загальне:
Адреса: Парк Дружби народів, поруч із Вишенським озером.
Контакти: 093-889-22-11.
Графік роботи: понеділок – вихідний, вівторок – п’ятниця 12:00-20:00, субота – неділя 10:00 – 20:00..

Оформлення:
Що потрібно пред’явити: український паспорт із пропискою у місті Вінниця (у разі, якщо прописка – у іншому місті, розрахунок відбудеться через POS-термінал карткою (тільки у парку «Дружби народів») та потрібно буде внести заставу у розмірі 3 тисячі гривень).

Застава на велосипед, шолом або дитяче велокрісло: ні, складається договір із внесенням паспортних даних на всі предмети прокату разом. Якщо клієнт хоче взяти на прокат окремо шолом – як варіант пропонується складання розписки. Дитяче велокрісло окремо у прокат не надається.

Бронювання телефоном: за 15 хвилин до оформлення прокату.

Повернення велосипеду на ту ж локацію? Ні, можливе повернення у другий магазин прокату.

Якщо запізнення? Оплата всього часу прокату.

Асортимент:
Загальна кількість велосипедів: 32.

 

Виробники, ТМ: Bianchi (Італія), Comanche (Україна), Magellan (Угорщина).

Класифікація: міські, гірські. Більшість – жіночі та чоловічі, 3 – підліткових та 5 – дитячі.

Діаметр коліс: 20, 24, 28, 29 дюймів.

Стан: велосипеди використовуються виключно для прокату. Постійно відбувається поточний ремонт та заміна деталей.

Додаткове спорядження: два дитячих велокрісла (для дитини вагою до 25 кілограм) та шоломи (наявні два універсальні шоломи).

Вартість:
перша година – 40 гривень, друга – 30 гривень, кожна наступна – 20 гривень, день прокату – 140 гривень, доба – 190 гривень. Прокат шолому – безкоштовно. Для учасників АТО перша година прокату безкоштовна (при наявності відповідного посвідчення). Прокат дитячого велокрісла – 20 гривень незалежно від терміну прокату.

Пошкодження велосипеду або спорядження: розмір відшкодування збитків клієнтом визначається на місці майстром за прайсом.

Даний прокат не є магазином, як попередні локації, відтак кількість велосипедів тут найбільша.

Саме тут є єдиний серед інших оглянутих прокатів велосипед для дитини віком від 5-ти років. Він вирізняється не тільки розмірами, а й двома додатковими колесами для рівноваги.

  

Окрім того, п’ять інших велосипедів розраховані на дітей від 10-ти років.  

Для зовсім маленьких велосипедистів у наявності є два велокрісла – вони встановлені на чоловічий та жіночий велосипеди відповідно.

    

Також у прокаті є кілька моделей спеціально для жінок: вони мають ширші та більш м’які сидіння, занижену раму та за вагою вони легші, ніж «чоловічі».

   

Найпопулярнішою серед жінок є модель рожевого кольору. А серед чоловіків – “шосейник” для швидкісного руху містом із вузьким камерами.

  

Втім, продавці кажуть, що людина, яка бажає кататися, не надто звертає увагу на те, підходить велосипед під її «категорію» чи ні. Головне – перевірити, чи підходить посадка, сидіння, чи комфортно ногам торкатися землі та чи легко керувати транспортом в цілому.

   


«Кочевник» – екіпіровочний центр

Загальне:
Адреса: проспект Коцюбинського, 70 (поруч із ТЦ «Петроцентр»).
Контакти: (093) 18-96-333, (096) 66-25-670.
Графік роботи: понеділок – п’ятниця 10:00-20:00, субота 10:00 – 17:00, неділя 10:00-15:00.

Оформлення:
Що потрібно пред’явити: посвідчення водія, український паспорт. Для оформлення прокату здійснюється сканування паспорту.
Застава: закордонний паспорт, технічний паспорт або посвідчення водія. Також можлива грошова застава у розмірі від 3 000 до 15 тисяч гривень. Якщо клієнт бере у магазині тільки шолом, або тільки дитяче велокрісло, потрібно залишити ще один документ або кошти: 300 і 800 гривень відповідно.
Бронювання телефоном: так.
Повернення велосипеду на ту ж локацію? Так.
Якщо запізнення? Оплата всього часу прокату.

Вартість:
1 година прокату велосипеду класу Comfort – 30 гривень, класу Sport – 60 гривень. При прокаті від п’яти днів магазин надає знижку. Окрім того, в індивідуальному порядку клієнту на інших умовах магазин може надати велосипеди не з прокату. Прокат дитячого вело крісла: 30 гривень незалежно від загальної вартості прокату. Прокат шоломів: у комплекті із велосипедом – безкоштовно.

Асортимент:
Загальна кількість: 12 (чоловічі, жіночі та підліткові).

Виробники, ТМ: велосипеди власної збірки із використанням високоякісних деталей різних виробників.
Класифікація: міські, гірські.

  

Діаметр коліс: 26 дюймів, 27,5 та 29 дюймів.
Стан: нові.
Додаткове спорядження: шоломи, дитяче вело крісло (одне), наколінники, налокотники, рюкзаки.

Пошкодження велосипеду або спорядження: розмір відшкодування збитків клієнтом визначається на місці майстром за прайсом.

  

Хоча для прокату магазин надає 12 велосипедів, в індивідуальному порядку тут можна орендувати й інші екземпляри магазину. Одним із них є «HaiBike» із колесами 29 дюймів.

   

Окрім того, у прокаті тут доступні не тільки шоломи, а й наколінники, налокітники, дитяче крісло. Останнє клієнт може регулювати: нахил спинки, її висота, а також варіант кріплення – спереду або ззаду.

Що також є приємним бонусом від магазину, тут у вартість не враховуються дні «на збір». Тобто, якщо ви берете велосипед на прокат у кількаденну подорож, магазин дає вам фору – день або два на те, щоб ви зібралися на відпочинок.

Кількість велосипедів на прокат, обіцяють представники магазину, зростатиме згідно попиту. Магазин має власну майстерню.


Велопростір

площа Гагаріна, 4

Загальне:
Адреса: площа Гагаріна, 2 (поруч із Вінницьким універмагом); раніше прокат розташовувався у ТЦ «Кемпа»
Контакти: 067-970-56-70.
Графік роботи: щодня із 10:00 до 20:00.

Оформлення:
Що потрібно пред’явити: посвідчення водія, український паспорт. Договір не складається.
Застава: закордонний паспорт або посвідчення водія.
Примітка: максимальний час прокату – один робочий день магазину.
Повернення велосипеду на ту ж локацію? Так.
Якщо запізнення? Оплата всього часу прокату.

Асортимент:
Загальна кількість: 3 велосипеди (чоловічий, жіночий, підлітковий).

 

Виробники, ТМ: Whiller (Німеччина), KHS (США). Збірка – Тайвань.
Класифікація: гірські.
Діаметр коліс: 26 дюймів.
Стан: нові.
Додаткове спорядження: ні.

Вартість години прокату: 40 гривень.

  

Фактично, у арсеналі магазину прокатних велосипедів вистачить на родину: тата, маму та дитину віком від 9-ти років.

Обмеження часу прокату пов’язане із побоюванням адміністрації магазину, що нові та якісні велосипеди можуть не повернутися назад.

 

Під грошову заставу магазин залізних коней не надає. На кожному велосипеді встановлений GPS-чіп.

Що приємно, усі витрати, пов’язані із пошкодженням велосипеду під час прокату, магазин бере на себе.

    

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору