× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Сканування сітківки ока, тепловізори і стандарти НАТО: якими будуть нові сховища на калинівському арсеналі. ФОТО, ВІДЕО

На 48-му арсеналі Збройних сил України триває технічне вдосконалення території та заходи із забезпечення живучості стратегічного об’єкту. Яким буде удосконалений калинівський арсенал вже за кілька місяців – дізнавалася кореспондентка Vежі.

Зараз на технічній території арсеналу триває будівництво першої черги захисних обсипних залізобетонних сховищ. Спроектовані вони за стандартами НАТО.

«Об’єкти будуть обладнані системами автоматичного пожежогасіння, сигналізаціями, всередині сховищ буде відеоспостереження. Вхід до сховищ буде обладнаний біодоступом», – розповів начальник Центрального управління безпеки військової служби Збройних сил України, полковник Микола Швець, перебуваючи на 48-му арсеналі ЗСУ в Калинівці на Вінниччині.

Під біодоступом мається на увазі сканування сітківки ока та відбитки пальців особи, яка заходить у сховище.

Військові кажуть, що нові сховища будуть спроможні витримати ядерний удар – як зовні, так і зсередини.

«На 48-му арсеналі будують, згідно із першою чергою, 15 таких сховищ. Під час другої черги з’явиться ще 23, під час третьої – теж 23 сховища. Всього до кінця 2019 року на 48-му арсеналі збудують 15 сховищ, до кінця 2021 – 56 сховищ. Всі – за стандартами Північноатлантичного Альянсу», – додає полковник Швець.

Воєнізовану охорону повністю замінили спеціальними підрозділами та розподілили їх обов’язки.

Так, підрозділ для несення вартової служби здійснює охорону та оборону у трикілометровій зоні. Бійці цього підрозділу мають стрілецьку зброю та прилади нічного бачення. Пересуваються на броньованій техніці. Зенітний артилерійський підрозділ забезпечує протиповітряну оборону, а підрозділ протидії технічним засобам розвідки використовує у своїй роботі безпілотники – для запобігання диверсіям чи терактам.

Є тепер на арсеналі й кінологічний підрозділ із вартовими собаками – чотирилапі вартують на постах в нічний час.

По всьому периметру встановлені відеокамери – зображення виводиться на монітор чергового з безпеки.

«Окремо на екран можна вивести будь-яку камеру із периметру, оглядати ситуацію, що відбувається на конкретній ділянці тощо. Встановлені зенітні прожектори – таким чином моніториться заборонена зона, промінь може давати до 500 метрів освітлення», – розповідає командир 48-го арсеналу ЗСУ полковник Микола Батюк.

Тим часом сапери Збройних сил очистили від вибухонебезпечних предметів вже 91% території військової частини – це 526 гектарів технічної території. Стовідсоткове виконання обіцяють до кінця серпня 2019 року.

Утилізація боєприпасів відбувається, в залежності від небезпечності предметів, на полігонах ЗСУ чи безпосередньо на технічній території військових частин. Відтак, військові просять цивільне населення зберігати спокій у разі звуків вибухів з боку складів боєприпасів.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки начальника Озброєння Збройних Сил України полковник Валерія Стецюка, усі реактивні снаряди, які перебували на відкритих майданчиках зберігання, стовідсотково переміщені до захищених арочних сховищ.

У загальнодержавному значенні ця цифра складає понад 300 тис. тонн переміщених боєприпасів із початку 2019 року – це понад сотня військових ешелонів.

Фото – Генерального штабу Збройних сил України

Автор: Людмила Кліщук

Поділитись публікацією
Вгору