Сім’ї загиблих майданівців відкрили у Вінниці меморіал на честь Небесної сотні. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 23 лютого на вінницькому майдані Небесної сотні відкрили меморіал на честь загиблих майданівців “Дерево свободи”.

Скульптуру у вигляді вишні, з якої опадають 107 квіток (за числом вбитих протестувальників під час Революції Гідності) виготовив скульптор Борис Данилюк. Бронзовий меморіал висотою п’ять з половиною метрів встановлена на постаменті у вигляді мапи України. Окрім того, у темну пору доби меморіал буде підсвічуватися.

Меморіал вартістю близько півмільйона гривень виготовлено за благодійні пожертви, зібрані фондом “Подільська громада”. Раніше з проханням про встановлення пам’ятнику на честь Небесної сотні до Вінницької міської ради звернулися родичі загиблих протестувальників з ГО “Родина Небесної сотні”. Пізніше вінницькі депутати майже одноголосно прийняли рішення про встановлення пам’ятника на одноіменному майдані.

 

 

Церемонія відкриття розпочалася о 10:00: уперше побачити “Дерево свободи” зібралося кілька сотень людей. Участь в урочистостях взяли родичі загиблих майданівців з Вінниці та інших міст України, міський голова Вінниці Сергій Моргунов та інші очільники міста, а також ліцеїсти київського військового ліцею ім. Богуна.

Під час відкриття пам’ятника вирішили обійтися без офіційних промов чиновників, натомість слово взяла мати загиблого на Майдані вінничанина Максима Шимка, син Леоніда Полянського Едуард Полянський, батько Устима Голоднюка Володимир Голоднюк.

     

 

   

 – Я хочу вклонитися усій громаді Вінниці за те, що ви не словом, а ділом творите память про Небесну сотню. У мене часто питають: “За щовони загинули?”. Я на це завжди відповідаю – вони загинули за Україну. Звісно, не таку Україну вони хотіли, яку ми зараз маємо. Але це вже наша справа – зробити її країною їхніх мрій. Вони свою справу зробили, а решту маємо зробити ми, – сказав Володимир Голоднюк.

   

Читайте також: Шимко, Брезденюк, Полянський: у Києві на Майдані вшановують вінницьких героїв Небесної Сотні. ФОТО

Детально про те, як відбувалася Революція Гідності у Вінниці читайте у спецпроекті “Вінниця: Революція. Чотири роки по тому”

Фото Ольги Мірошниченко та Вадима Козака

This slideshow requires JavaScript.

Позначки: , , , , , , , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
 • Mike Bardyn

  Тепер звикатимемо до нового іміджу міста з покручем в центрі… Незважаючи на помпезний антураж…

  • Quin Tesson

   Покруч це ти!

  • Владимир Валериевич

   намагайся не ходити в центрі і не буде у нас такого іміджу, уйобок

 • Viktoria Suhanova

  Душевно.

 • Alexandr Polischuk

  Так де ж подівалось погруддя Т.Г.Шевченко?

 • Людмила Никитана

  Первое название площади было -“Париж”, – место встреч молодёжи 70-ых, потом поставили памятник нашему поэту Шевченко, но так как со временем приходят и меняются герои, встал вопрос о памятнике героям, погибшим за Свободную Украину! Но удивляет- почему сняли и не нашлось места Украинскому поэту, рядом с сегодняшними героями – неужели были бы они, недовольны друг другом на одной площади? – они вместе любили и боролись за Украину! – “И мене в сімьї великій, в сімьї вольній, новій, не забудьте помьянути не злим, тихим словом!” Заповіт Т. Шевченко.

  • Serj Zhabkoff

   1. Прикро, що попри всю Вашу любов до українського поета та патріота Т. Г. Шевченка Вам вдалося зробити стільки помилок в цитаті з вірша “Заповіт”. Дуже сподіваюсь, що він не перевернувся у гробу таку кількість разів. Втім, навіть Ваш акаунт, здається, зареєстровано не без помилки у прізвищі. Допускаю, не всі можуть досконало володіти комп’ютером, але з поваги до класика можна було б звернутися по сторонню допомогу. 2. Без сумніву, пам’ятник Т. Г. Шевченко заслуговує на найкраще розташування на одній з центральних площ чи вулиць міста, але дайте відповідь на таке питання: – Чи міг би бути розташований меморіал героям Небесної сотні деінде? Тоді, коли події на майдані мали своє повторення у Вінниці саме на цьому місці. Тоді, коли саме цього дня і на цьому місці чотири роки тому вінничани прощалися із загиблим на столичному майдані Максимом Шимком… Просто цікавить Ваша думка. 3. Дійсно, площа “Театральна” традиційно стала символом для романтичних побачень ще з часів розташування на ній годинника і навіть набагато раніше, отримавши не менш романтичну назву “Париж”… Цю стилістику було збережено при реконструкціі, розміщено відповідні символи, що отримало схвалення суспільства. Попри всю повагу до Т. Г. Шевченка – чи не відсунули би всі ці фактори його постать на задній план? Може для однієї пощі занадто? Втім, це лише моя особиста думка.