Сім’ї загиблих майданівців відкрили у Вінниці меморіал на честь Небесної сотні. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 23 лютого на вінницькому майдані Небесної сотні відкрили меморіал на честь загиблих майданівців “Дерево свободи”.

Скульптуру у вигляді вишні, з якої опадають 107 квіток (за числом вбитих протестувальників під час Революції Гідності) виготовив скульптор Борис Данилюк. Бронзовий меморіал висотою п’ять з половиною метрів встановлена на постаменті у вигляді мапи України. Окрім того, у темну пору доби меморіал буде підсвічуватися.

Меморіал вартістю близько півмільйона гривень виготовлено за благодійні пожертви, зібрані фондом “Подільська громада”. Раніше з проханням про встановлення пам’ятнику на честь Небесної сотні до Вінницької міської ради звернулися родичі загиблих протестувальників з ГО “Родина Небесної сотні”. Пізніше вінницькі депутати майже одноголосно прийняли рішення про встановлення пам’ятника на одноіменному майдані.

 

 

Церемонія відкриття розпочалася о 10:00: уперше побачити “Дерево свободи” зібралося кілька сотень людей. Участь в урочистостях взяли родичі загиблих майданівців з Вінниці та інших міст України, міський голова Вінниці Сергій Моргунов та інші очільники міста, а також ліцеїсти київського військового ліцею ім. Богуна.

Під час відкриття пам’ятника вирішили обійтися без офіційних промов чиновників, натомість слово взяла мати загиблого на Майдані вінничанина Максима Шимка, син Леоніда Полянського Едуард Полянський, батько Устима Голоднюка Володимир Голоднюк.

     

 

   

 – Я хочу вклонитися усій громаді Вінниці за те, що ви не словом, а ділом творите память про Небесну сотню. У мене часто питають: “За щовони загинули?”. Я на це завжди відповідаю – вони загинули за Україну. Звісно, не таку Україну вони хотіли, яку ми зараз маємо. Але це вже наша справа – зробити її країною їхніх мрій. Вони свою справу зробили, а решту маємо зробити ми, – сказав Володимир Голоднюк.

   

Читайте також: Шимко, Брезденюк, Полянський: у Києві на Майдані вшановують вінницьких героїв Небесної Сотні. ФОТО

Детально про те, як відбувалася Революція Гідності у Вінниці читайте у спецпроекті “Вінниця: Революція. Чотири роки по тому”

Фото Ольги Мірошниченко та Вадима Козака

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору