Сільську молодь Вінниччини навчатимуть підприємництву за кошти Європейського Союзу

Молоді вінничани, які проживають у селах, можуть взяти участь у міжнародному проекті, щоб підвищити свій підприємницький потенціал. Проект пройшов конкурсний відбір та став переможцем грантової Програми Європейського Союзу.

Проект JOURNEY для сільської молоді «Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості» має на меті зниження рівня безробіття та сприяння розвитку підприємницького потенціалу сільської молоді в країнах Східного партнерства, зокрема і України, повідомляють на сайті Вінницької обласної Ради. Ініціатором проекту стала Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування.

Загальний бюджет проекту складає 164 252,83 євро. Розпочнеться він вже за 10 днів та триватиме протягом двох років. До реалізації проекту також долучаться Польща, Італія, Азербайджан та Грузія.

– Наша цільова аудиторія ­– сільська молодь віком від 18 до 30 років та фахівці, котрі працюють з молоддю, вони і будуть майбутніми менторами. Проживаючи в селах, вони мають набагато менше можливостей для самореалізації та зайнятості, тому метою проекту є надання методів та інструментів для підвищення рівня знань молоді, перейняття досвіду з країн Європейського Союзу, – розповіла заступниця керівника Секретаріату обласної Асоціації Ольга Олійник.

Відбір учасників відбудеться у декілька етапів. Кожен хто бажає взяти участь у проекті пройде онлайн-тренінг, за результатами якого найкращі учасники будуть відібрані до участі в проекті. Спершу молоді люди розкажуть, чому зацікавлені пру проекті та представлять свою бізнес-ідею. Після ретельної обробки анкет, організатори оберуть найкращих для подальшого інтерв’ю. Лише після цього буде зроблений остаточний вибір учасників.

Проект передбачає створення Клубу молодих підприємців, який співпрацюватиме з владою та менторами, та допоможе збільшити кількість залучених учасників із сільських територій після завершення проекту. Також відбудуться тренінги для менторів та молодіжні обміни для підприємців-початківців, які поїдуть до Італії та Польщі.

– Загалом 21 ментор, серед яких семеро вінничан, набудуть навиків, що необхідні для підтримки сільської молоді та молодих підприємців, – сказав керівник Секретаріату обласної Асоціації Віктор Вікалюк. –  Окрім того, ці молоді люди зможуть ознайомитися з молодіжними ініціативами італійської та польської сільської молоді, прикладами успішного молодіжного підприємництва, соціального підприємництва, програм підтримки молоді в країнах Європейського Союзу та обмінятись досвідом зі своїми однолітками, завдяки залученню місцевої молоді. Це матиме великий практичний ефект і розширить спектр знайомств та партнерських стосунків між молодими людьми, які живуть у подібних умовах.

Місцева влада України, Азербайджану та Грузії також зацікавлена у проекті, адже зайнятість сільської молоді та розвиток молодіжного підприємництва допоможуть забезпечити перспективи сталого економічного розвитку в їхніх громадах.

– Під час реалізації проекту фахівці, що працюють з молоддю України, Азербайджану та Грузії набудуть навичок менторства, а також знань, методів та інструментів задля підтримки сільської молоді та молодих підприємців, – додала Ольга Олійник. – Крім цього, сільська молодь та фахівці, котрі працюють з молоддю, пройдуть тренінгові курси у Польщі та Італії. Ще одним з елементів реалізації проекту стане створення навчальної веб-платформи на чотирьох (українська, грузинська, азербайджанська, англійська) мовах, яка стане майданчиком для навчання та комунікації між учасниками проекту та менторами.

Вже відбулась перша робоча зустріч з представниками виконавчої гілки влади, департаментів облдержадміністрації та обласного Центру зайнятості в рамках реалізації проекту JOURNEY. У подальшому планується створення комітету Стейкхолдерів та зацікавлених сторін. До його складу увійдуть представники влади, бізнесу та громадських організацій, які розвивають самозайнятість та підприємництво молоді.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору