× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Швидка допомога”: у Ямпільському районі лікарів посадили на електроскутери

Таким чином медичні працівники швидше добиратимуться до пацієнтів у селах. Кошти на електроскутери отримали із субвенції державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій. 

Загалом для сімейних лікарів амбулаторій Ямпільського району закупили 13 електроскутерів, які заряджаються від розетки та працюють біля 7 годин на одній зарядці, що є економічно вигідним, повідомляють у Департаменті охорони здоров’я Вінницької ОДА.

Ідея придбання такого транспорту належить сільській голові с.Цекинівка Ірині Рачковській. Вона ж розповіла, що на втілення ідеї знадобилось два роки.

– Звернулась з проханням допомогти придбати скутер на нашу амбулаторію села Цекинівка до народного депутата України Юрія Македона. Він зазначив, що це гарна ідея. І вже згодом, порадившись з головою РДА Михайлом Вдовцовим, було вирішено закупити скутери для усіх амбулаторій району.

Для того, аби забезпечити 13 амбулаторій району електроскутерами, коштом державної субвенції було виділено 276 тисяч гривень. 

За словами голови районної ради Олександра Савчинського, непросто було переконати депутатів районної ради в необхідності придбання електроскутерів, щоб покращити надання медичних послуг.

– Однак врешті було прийнято відповідну програму. Впевнений, що ця гарна справа слугуватиме лише до покращення медичного обслуговування. Ми сподіваємось, що придбання скутерів сприятиме вчасній і якісній медичній допомозі, і населення гідно оцінить цей крок, – зазначив Олександр Савчинський.

– На селі буде пришвидшено доставлення середнього медпрацівника чи лікаря до пацієнта, а це, у свою чергу – зекономлений час для того, щоб надати якісну медичну допомогу. Крім того, це дуже економна справа. На 100 кілометрів пробігу вартість заправки електроскутера коштуватиме всього 3 гривні. Тому їх придбання є економічно доцільним, – додала головний лікар Районного медичного центру ПМСД  Ямпільської районної ради Галина Плахотна.

До речі, незабаром планують придбати ще два таких електроскутери для сімейних лікарів районних амбулаторій.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору