Штраф та евакуація авто: до водіїв-порушників невдовзі застосують нові санкції

У листопаді вінницьким водіям, які паркуються на місцях для людей із обмеженими можливостями та при цьому не мають на те права, посилять «мотивацію» цього не робити.

Як повідомляють у своєму сюжеті «Телевізійні новини Вінниччини», штрафи за незаконне паркування підвищать, а машини не добросовісних водіїв забиратиме евакуатор.

Відповідний закон № 2109-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю» підписав Президент наприкінці липня. Набути чинності він має в листопаді.

Наразі ж поліціянти, що патрулюють місто, зізнаються – суттєво впливати на водіїв-порушників не можуть.

  • Якщо бачимо таку машину, ми лише можемо винести постанову за ч.1 ст. 122, тобто санкція там передбачає стягнення у розмірі 255 гривень, – розповідає лейтенант патрульної поліції Вінниці Євгеній Волощук. – Поки що евакуйовувати такі автомобілі ми не маємо права, позаяк вони істотно не перешкоджають дорожньому руху.

Як кажуть самі водії, інколи попросити водія-порушника перепаркувати автівку – значить зіпсувати собі настрій на весь день.

  • До одного водія звернешся – він із розумінням віднесеться, а до другого часом… Не адекватні люди є, розумієте, – констатує Володимир Ошовський.

Окрім того, каже водій, нерідко трапляються парковки, на яких відсутні позначки «місця для інвалідів», хоча законом таких місць передбачено 10% від загальної кількості на кожній парковці.

Журналісти «ТНВ» намагалися поспілкуватися із водіями-порушниками та дізнатися, чи справді вони мають відповідні посвідчення, проте безуспішно. Деякі водії виправдовувались паркуванням «на кілька хвилин» та відсутністю «звичайних» вільних місць.

Втім, у листопаді все може змінитися. Окрім нововведення із евакуацією автівок порушників, планується збільшення розміру штрафу – до 17 тисяч гривень.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору