Школа та десятки будинків: Вінниця допомагає відновлювати село Медвідка

У с. Медвідка, яке постраждало внаслідок пожежі та вибухів на військовому складі поблизу Калинівки, продовжуються відновлювальні роботи. Щоб пришвидшити роботи і допомогти мешканцям села швидше ліквідувати всі руйнування, усі матеріали вінницька мерія наразі бере на договірних умовах з підприємствами у борг. 

За інформацією Вінницької міської ради, протягом вихідних у Медвідку привозили шифер, дошки, скло, цемент та інші необхідні будівельні матеріали. В домогосподарствах працювали бригади з комунальних підприємств Вінниці.

Фахівці з Вінниці будуть обходити двори, щоб точно визначити, скільки потрібно будівельних матеріалів. Згодом майстри будуть ремонтувати будинки не лише ззовні, а й всередині, адже від вибухової хвилі є багато тріщин та інших пошкоджень в помешканнях.

Як розповів Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час поїздки до Медвідки у суботу, будівельні матеріали вінницька мерія наразі бере на договірних умовах з підприємствами міста у борг.

  • Ми співпрацюємо з постачальними організаціями, які одразу відгукнулись на наше прохання по матеріалах і будівельниках. Всі витрати будемо фіксувати і, виходячи з процедури, яка передбачена на рівні обласного штабу, потім ці кошти будуть відшкодовуватись, – пояснив міський голова.

Як повідомляє “5 канал”, внаслідок вибухової хвилі та після детонації боєприпасів у селі пошкоджені понад 200 будинків, а чотири взагалі не підлягають відновленню.

Зазначимо, що чи не в першу чергу необхідно відновити приміщення початкової школи села. Відучора, 2 жовтня, 19 дітей з цього навчального закладу вже тимчасово навчаються у вінницькій школі №5, а ще двоє приєднаються до них згодом. Дітей із села Медвідки забезпечено безкоштовними сніданками та обідами, також подбали й про те, щоб на навчання та додому їх відвозив спеціальний шкільний автобус зі Стрижавки. ​

Як розповіли нові учні журналістам телеканалу “ВІТА”, у вінницькій школі їм подобається, а у рідній сільській школі вже перекрили новим шифером половину даху.

  • Був пошкоджений дах з обох сторін, у класних приміщеннях та коридорі було зруйновано стелю, частково її було пошкоджено у харчоблозі – розповідає начальниця відділу освіти у Вінницькій райдержадміністрації Світлана Томусяк.

Наразі у Медвідці ще підраховують скільки коштуватимуть відновлювальні роботи і поки школу повністю не відремонтують – діти продовжуватимуть навчання у Вінниці. За інформацією ДС НС у Вінницький області, начальний процес у школі Медвідки можуть відновити 20 жовтня.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору