Що відбувається з вінницькими петиціями: мер Моргунов прокоментував “відписки” чиновників

Протягом усього часу, поки у Вінниці працює система подання петицій громадянами до міської ради, було подано 248 петицій, 26 з яких набрали достатню кількість голосів для розгляду міською владою.

Про це повідомив директор Департаменту правової політики та якості Роман Бочевар під час Форуму розвитку громадянського суспільства “Точки взаємодії”, що в ці хвилини відбувається в креативному центрі “Артинов” у Вінниці.

Відповідаючи на запитання громадського активіста Віктора Перлова, Бочевар зазначив, що фактично лише кожна десята вінницька петиція набирає достатню кількість голосів. У свою чергу Перлов зазначив, що по більшій кількості петицій громадяни у відповідь отримують стандартні “відписки” з боку чиновників. Натомість Бочевар зазначив, що за увесь час задоволено лише три петиції та по 19 надано розяснення.

Прокоментувати ситуацію вирішив також міський голова Сергій Моргунов, присутній на форумі.

  • Ви знаєте, я читаю усі відповіді, які готуються громадянам в якості відповідей на петиції. Десь 40% таких відповідей я відсіюю, бо це справді “відписки” і вимагаю підготувати нормальну відповідь. Існує певний людський фактор, я цього не заперечую.
  • Але давайте дивитися реально на речі: ось людина пише петицію “Побудуйте новий міст!”. Та я може б і сам підписався під цією петицією, але якби ми почали ось так з ходу будувати новий міст – ми б чотири роки у місті більше нічого взагалі не могли б робити, бо це дуже дорого. Ми будемо все робити, але поступово, не все зразу, – зазначив міський голова.

Нагадаємо, що Форум розвитку громадянського суспільства “Точки взаємодії” розпочався сьогодні о 14:00 і триватиме до вечора в “Артинові”. Детально ознайомитися з програмою форуму можна за цим посиланням.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору