× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Щедрик” в двісті голосів: у Вінниці п’ять хорів одночасно заспівали просто неба Леонтовича. ФОТО

Сьогодні, 13 грудня, в рамках Всеукраїнського фестивалю, присвяченого 140-ій річниці від Дня народження композитора Миколи Леонтовича, хори з різних міст України на площі Шевченка у Вінниці одночасно виконали твір “Щедрик”.

Як зазначила авторка ідеї, керівниця вінницького хору ім. Леонтовича Ольга Бабошина, “Щедрика” обрали саме тому, що це – найвідоміша українська мелодія в світі:

  • Це наша, українська пісня, в аранжуванні геніального Миколи Дмитровича підкорила усю планету. Потрібно не забувати, що це – не американський витвір.

Рівно о 14:00, майже без репетиції та фактично експромтом, близько двох сотень співаків розпочали виконувати “Щедрика” під дещо дощовим небом на площі Шевченка.

Навколо зібралися десятки фотографів та операторів, а над хорами літав безпілотник (відео очікуйте незабаром на Vежі). Виконавши пісню один раз, диригентка Ольга Бабошина закликала музикантів заспівати твір ще раз, а потім ще: площа наповнилася спокійними, але сильними та святковими голосами.

 

Менш ніж за 20 хвилин дійство завершилося, а хорові колективи швидко сіли в автобуси, аби встигнути на гала-концерт фестивалю, який саме в ці хвилини триває в театрі Садовського.

Репортаж з гала-концерту очікуйте на Vежі вже незабаром.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору