«Щедрик» та «Отче наш»: у Вінниці розпочався фестиваль хорового мистецтва на честь Леонтовича. ФОТОРЕПОРТАЖ

До 140-річчя від дня народження відомого композитора Миколи Леонтовича на Вінниччині триватиме Всеукраїнський фестиваль хорового мистецтва.

Сьогодні, 11 грудня, в приміщенні училища культури та мистецтв імені М.Д. Леонтовича розпочався Всеукраїнський фестиваль хорового мистецтва. Як повідомлялося раніше, за три дні фестивалю на різних локаціях виступить близько 40 хорів та 1400 учасників. Всього прозвучить 100 творів Леонтовича, а також присвячені йому.
Розпочали фестиваль сьогодні вже традиційно для Вінниці із «Щедрика» у виконанні хорового колективу Вінницького училища культури і мистецтв.

Вже згодом на сцену вийшли ведучі та чиновники, аби привітати із відкриттям фестивалю та розповісти про заходи, які відбулися за останні півтора роки. Кожен із них зазначив, що постать Леонтовича є дуже важливою та ми маємо пишатися таким талановитим земляком, адже найактивніша його діяльність повязана саме з Вінниччиною.

Після цього чиновники разом із організаторами фестивалю відправилися до нещодавно встановленого погруддя Леонтовича аби мовчки покласти квіти без зайвих промов.

Офіційну частину першого розпочав хоровий колектив Вінницького училища культури та мистецтва із «Отче наш» в обробці Леонтовича. Всі слухачі в залі встали та панувала атмосфера абсолютної тиші.

 Вже далі під керівництвом Ольги Бабошиної хор виконав інші композиції відомого композитора, серед яких: «Світе тихий», «Богородице діво», «Ой лугами-берегами», «Не стій вербо», «Піють півні», композицію та вірш Григорія Чупринки «Льодоколом» та твір Василя Ткаченка присвячений Леонтовичу «Памяті Леонтовича».

На останній композиції у залі вимкнули світло, а руках вокалісток та вокалістів засвітилися ліхтарики.

Після декількох змін, на сцені зявився чорний рояль та молоді артисти зразкового аматорського хору старших класів «Гармонія» Вінницької дитячої художньої школи «Вишенька» під керівництвом диригентки Тетяни Гордієнко.

Вони виконали Хори з опери «На русальчин Великдень» – хор русалок «Ой гори, ой світи, місяченьку», «Серед нас ти одна, лиш єдина» та «Сестриці кохані».

Після них на сцену вийшли маленькі хористи із зразкового аматорського хорового колективу молодших класів «Сонечко» під керівництвом Ганни Гапоненко, які виконали твори Леонтовича «Дударик», «Женчичок-бринчичок» та «Щедрик» в сучасній обробці Олександра Лисоконя.

Загалом сьогодні заплановано виступи 16 аматорських дитячих та студентських колективів із Вінниці та області, які підготували 57 творів Леонтовича та присвячених композитору.

Фото Ольги Мірошниченко 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору