× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Ще один будинок на Соборній відреставрують: на розробку проекту виділено 150 тисяч

Дозвіл на проектування ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки архітектури місцевого значення «Прибутковий будинок з магазином» по вулиці Соборній, 95 надали вчора, 27 липня, на засіданні міськвиконкому.

Проектування ремонтно-реставраційних робіт будівлі кінця XIX – початку XX століття виконають за 150 тисяч гривень. У яку суму обійдеться відповідно реставрація  споруди буде відомо, щойно завершать проектування.

  • Це будуть реставраційні роботи фасаду, – каже директор департаменту архітектури та містобудування міськради, головний архітектор Вінниці Олександр Рекута. – Так як будівля на балансі департаменту житлового господарства, то в цьому році замовник розробить проектну документацію з реставрації. А наступного року, якщо з бюджету виділить кошти на виконання робіт, то й будуть реставрувати.

Прибутковий будинок – житлова споруда з кімнатами та квартирами, призначеними для оренди. До речі, декоративне архітектурне оформлення таких будинків найчастіше стосувалося лише парадного фасаду, що виходить на вулицю.

За словами пана Рекути, жодних змін призначення, функцій, добудови чи перебудови не допускаються в пам’ятках архітектури, лише ремонтно-реставраційні роботи фасаду.  В тому числі в прибутковому будинку передбачається ремонт даху, ринв та  риштаків.

Фото upload.wikimedia.org

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору