«Шершні Леонтовича»: на Вінниччині будинок композитора рятуватимуть фестивалем

150-літню хату у селі Шершні, де минуло дитинство відомого вінницького композитора Миколи Леонтовича, взялися рятувати фестивалем. Уже цієї суботи, 5 серпня, відбудеться фест «Шершні Леонтовича» – задля привернення уваги до проблеми.

Це зараз село у Тиврівському районі виглядає спокійним. А за часів Леонтовича – “батька” українського “Щедрика” – тут вирувало життя – так розповідає Vежі співорганізаторка фестивалю – керівниця координаційної  ради козацького об’єднання «Молода подільська Січ» Валентина Шпак-Мельник.

За її словами, питання відновлення будинку почали порушувати ще 6 років тому. Нині половина будівлі розвалюється в іншій – функціонує пошта.

  • Де ми тільки не були. Але то не було грошей, то – зацікавленості. Врешті, останнім часом увага до постаті Леонтовича загострилася, тому ми вкотре вирішили нагадати про необхідність збереження будинку. Одні архітектори кажуть, що будівлю треба розібрати і з цієї ж цегли перебудувати заново. Інші фахівці стверджують, що треба розвалити зовсім та абсолютно нове збудувати, лише відтворивши вигляд будинку. Ще були пропозиції взагалі не будувати, а поставити там пам’ятник молодого Леонтовича. Громада села і чиновники не зійшлися на єдиному варіанті. Та й коштів не виділено. Люди самі щось там збирали, аби підтримати будівлю.

Додамо, що зовсім нещодавно, у червні, до будинку приїздив легендарний дитячий хор «Щедрик» та заспівав у Шершнях різдвяну мелодію, котра завдяки Леонтовичу стала відомою на весь світ. Діти також хочуть допомогти зберегти хату, в якій зростав маленький композитор. Також цей будинок нанесено на онлайн-мапу проекту #SOSFUTURЕ.

А щодо фестивалю, то складатиметься його програма із двох частин: о 14:00 біля будівлі розпочне розгортатися містечко народних умільців – буде виставка-продаж творінь майстрів, екологічної продукції, майстер-класи із виготовлення етно-сувенірів. Тут продаватимуть навіть свійських тварин.

Звісно, громада села готує фірмове частування для гостей фестивалю різноманітними місцевими смаколиками. Обласний краєзнавчий музей готує виставку «Визначні пам’ятки Вінниччини». Крім того, кожен із гостей фестивалю зможе зробити на згадку світлину у фотосалоні часів Леонтовича. А бажаючим пережити ектримальні відчуття буде запропоновано катання на конях.

Завершиться гуляння концертом аматорів та знаних колективів області. Стартує концерт о 16:00 і триватиме до смерканку.

  • Вхід безкоштовний, а от для збору благодійних внесків на території фестивалю будуть встановлені скриньки, – говорить пані Валентина.

Напряму з Вінниці дістатися до фестивалю можна буде спеціальним автобусом, який вирушатиме о 13:00 від Будинку Офіцерів (місце зупинки автобусів, які їдуть у Тиврів).

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору