СБУ провели обшуки в трьох вінницьких IT-компаніях та зупинили їхню роботу. ФОТО, ВІДЕО

У Вінниці СБУ провела обшук в трьох IT-компаніях із метою вилучення електронних носіїв інформації, які використовуються для функціонування та адміністрування чотирьох сайтів.

Про це повідомляє “Економічна правда” із посиланням на юриста Романа Корченюка, який представляє інтереси однієї з компаній. Як зазначено у його дописі на Фейсбук, йдеться про організації «Pillar», «iPan» та «Vinconet».

До офісів зазначених компаній 16 березня співробітники СБУ прийшли із обшуком на основі постанови Шевченківського районного суду міста Києва. Втім не відомо, в рамках якого кримінального провадження проводився обшук. За словами юриста, процедура відбулася із порушеннями.

 

Судячи з усього, йдеться про адміністрування шкідливих або незаконних веб-сайтів, в коментарях також припускають, що обшуки проводилися за підозрою в розробці ігрового програмного забезпечення.

«Ні кому належить майно, ні хто здійснює цю роботу, в постанові не вказано. Як результат – зупинена робота 3-х ІТ-компаній, зірвані міжнародні контракти, знищено більше 100 робочих місць ІТ-спеціалістів. А, як ми пам’ятаємо, один спеціаліст ІТ-індустрії забезпечує навколо себе близько 5 робочих місць. Це означає, що з вчорашнього дня 500 робочих місць канули в Літу» – пише Корченюк.

Представники зазначених компаній пропонували досліджувати техніку без вилучення та скопіювати інформацію з жорстких дисків і серверів, проте, за даними юриста, слідчі відхилили ці пропозиції.

Тим часом, за даними Вінницького IT-кластеру, жодна з постраждалих компаній поки не виступила з офіційною позицією по обшукам і не надала доказів порушень.

Читайте також: У Вінниці “Нацкорпус” примусив заблокувати роботу сайту “Новороссии”. ФОТО, ВІДЕО

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору