Саудівський принц зацікавився проектом реконструкції будівлі вінницької міськради

Принц Саудівської Аравії Абдулла Бін Фахад Бін Ялаві Аль Сауд, який другий день перебуває з бізнес-візитом у Вінниці, сьогодні відвідав Вінницьку міську раду та “Прозорий офіс”.

Екскурсію “Прозорим офісом” гостю із Саудівської Аравії та його делегації проводив заступник міського голови Вінниці Владислав Скальський. Традиційно для подібних зустрічей, скальський та керівниця ЦНАПу розповіли принцу про ідею створення та принципи роботи “Прозорих офісів” у Вінниці.

   

По ходу екскурсії східні гості дивувалися та схвально відгукувалися про роботу вінницьких чиновників, а ще – багато жартували.

 

 

Вже після відбуття делегації, Владислав Скальський розповів журналістам деталі візиту Абдулли у міську раду.

 – Загалом це був перший, ознайомчий візит принца до нашого міста, як кажуть в торгівлі – це “холодний візит”, під час якого ми не укладали жодних угоди, – пояснив заступник мера.

Водночас Скальський зазначив, що принца ознайомили з проектом реконструкції будівлі Вінницької міської ради, розробленим ще у 2013-му році. Такий проект передбачає перетворення старої радянської будівлі на великий енергоефективний комплекс.

  • Ідеться про проект реконструкції, в якому буде використано 13 енергоефективних технологій, які забезпечуватимуть приміщення енергією з відновлювальних джерел. Це і сонячні системи, вітрові турбіни, альтернативні парковки і ще маса інновацій. Наразі міська влада не вважає пріоритетним витрачати масу коштів на реконструкцію будівлі ВМР з бюджету міста, тому ми будемо дуже раді подібним інвесторам, – зазначив чиновник.

За словами Скальського, наразі йдеться про т.зв. енергу-сервісну угоду, коли інвестор отрмає прибуток за рахунок зменшення енергоспоживання тією чи іншою установою. “Таким чином у перші роки увесь дохід від такої економії  надходитиме інвестору, а вже потім все йтиму “в плюс” міській казні, – пояснив Скальський.

За його словами, у Вінниці вже є приклади енерго-сервісних угод: згідно з таким алгоритмом було реконструйовано 30-ту школу і вже зараз показники економії газу сягають 20%.

– Ми дуже зацікавлені саме в таких інвесторах, які створюють тут виробництва з великим показником оданої вартості та роблять акцент саме на впровадженні “зеленої” енергетики. Економіка країни відштовхнулася від дна, вони бачать в нас великий потенціал, зокрема дуже зацікавилися показниками Вінниці в рейтингах українських міст та нашої програмою зменшення викидів CO2.

Зі свого боку ми маємо демонструвати прозорість дій міської влади і сталі намагання робити кращим життя наших містян, адже це також дуже важливо для інвестора, – підсумував Владислав Скальський.

Нагадаємо, що вчора, 10 травня принц Абдулла Бін Фахад Бін Ялаві Аль Сауд у приміщенні Вінницької ОДА підписав інвестиційну угоду на будівництво великої сонячної електростанції на Вінниччині потужністю 30 мегаватт. Сума інвестицій у проект складе 30 мільйонів євро.

Фото Андрія Завертаного

            

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору