× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Санта проти Діда: що думають вінничани з приводу “скасування” Діда Мороза. ВІДЕО

6 грудня на прес-конференції в міській раді було презентовано програму святкування новорічних свят. Саме тоді організаторами святкування було оголошено: Діда Мороза у Вінниці з цього року не буде! Замість нього вітати містян будуть спочатку Святий Миколай, а після нього – Санта Клаус.

Як поставилися до такої ідеї вінничани та чи вплине відсутність звичного персонажа на святковий настрій містян ми вирішили дізнатися просто на вулицях Вінниці.

Анна, мама в декретній відпустці

 – Ми (дитина) ще особливо не зрозуміли хто такий Дід Мороз, тому для нас це не є проблемою. А для тих діток, які вже його знають, то може трохи втратитися суть свята. Але, може, хтось інший буде, не знаю.

– Тож замість Діда Мороза буде Санта!

– Для мене це одне й те саме по суті. Це буде той самий Дід Мороз, тільки називатися буде по-іншому.

Анатолій (пенсіонер)

 – Як Діда Мороза не буде? Але ж Миколай буде? Для мене це одне й те саме. А Санта… Чом би й ні? Ми ж в Європу йдемо, ну то й нехай.

Іван і Леся

– Так, знаємо, що його вже не буде. Ну, нічого страшного. У нас є Святий Миколай, це цілком нормально. Я не чув, що його замінюють на Санту, але таке поняття як Санта Клаус – це міжнародне поняття. А Дід Мороз – це суто російське поняття, і на території країн колишнього Радянського Союзу. А для всього світу воно незнайоме. Для українців більш близьке Санта.

Ігор, приватний підприємець

– Я цього не знав. Чому не буде? Але ж Святий Миколай буде, я бачив там вже будиночок ставлять. Не знаю, тут більше треба думати зі сторони дітей.

– Його хочуть замінити на Санта Клауса.

– А, ви про це маєте на увазі! Так відразу й говоріть, що по суті мають замінити просто саме назву. Не знаю, бо не розбирався, треба про це почитати.

Олеся і Яна

– Так, ми чули про таке. Погано до цього ставимося. Ми виросли з Дідом Морозом.

– Але ж його заміняють на Санту?..

– Дід Мороз – то наш, а Санта – то закордонний Дід Мороз, то не наш.

– Але ж Дід Мороз – це вигаданий російський персонаж.

– Ми росли, ми не розрізняли чий він. Він був наш! Але головне, щоб діти нормально сприйняли, а ми вже дорослі – розуміємо. Але взагалі діти реагують на подарунки, тож якщо Санта приноситиме гарні подарунки, то ця заміна не матиме ніякого значення.

 

Саша й Ростислав

– Да, ми в курсі. Ми до цього нормально ставимося. Треба боротися з пережитками минулого. Дід Мороз був придуманий в совєцьком союзі, завжди був Святий Миколай. Ну, він більш католицький святий, але все таки він був. І був Санта Клаус в Європі.

А Дід Мороз – це таке шось. Русифікований Санта Клаус, навіть совєтізований Санта Клаус! Забуханий зі Снігуркою.

Як бачимо, думка вінничан розділилася: хтось вважає, що Дід Мороз – це пережитки минулого, а хтось буде сумувати за ним. Однак усі зійшлись на думці, що головне, як сприймуть цю новину діти, адже дорослі можуть пристосуватися до будь-яких нововведень.

Читайте також:  Майже найвища: якою буде ялинка у Вінниці в порівнянні з іншими містами країни. ГРАФІКА

Автор: Катерина Томчук

Поділитись публікацією
Вгору