× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Сакури, платани, клени та акації: У Вінниці планують висадити понад 700 дерев

Цієї весни у Вінниці планують висадити декілька сотень дерев та понад тисячу кущів. Роботи розпочались сьогодні, 25 березня, на проспекті Космонавтів. 

Працівники “Вінницязеленбуду” висадили на проспекті 21 саджанець платану східного, а незабаром доповнять алею ще й сакурами, повідомляє Вінницька міська рада.

– Сьогодні тут ми висаджуємо платани східні на тих місцях, де були знесені сухостійні та аварійні дерева. Використовуємо цей вид, оскільки тут є алейна посадка саме платанів. В лунки розміщуємо гафротруби, завдяки яким відбуватиметься підкореневий полив дерев – так вони отримуватимуть потрібну кількість поживних речовин. Використовуємо мінеральні добрива, які допомагають деревам укорінитись, – розповіла заступниця директора з агротехнічних питань КП “Вінницязеленбуд” Тетяна Прибиш.

Згодом поблизу дитячого майданчика на проспекті висадять ще й 10 сакур.

Загалом навесні планується висадити близько 750 дерев та 1100 кущів. Зокрема по вулицях Максимовича та Ващука з’являться акації, а клени гостролисті по Гніванському шосе. Ще близько 15 сакур висадять по вулиці Київській. Окрім цього, ще дерева висадять по вулицях Некрасова, Воїнів Інтернаціоналістів, на проспекті Коцюбинського тощо.

– Також сьогодні (25 березня – авт.) в Центральному парку біля пам’ятника загиблим міліціонерам висадять катальпу бігнонієвидну. Буде тут й ліквідамбар смольний (близько 10 саджанців), ми взяли таке дерево вперше, воно дуже схоже до клену, але восени має надзвичайно дивовижне забарвлення. Завтра плануємо висаджувати дерева в центрі міста на місці знесених аварійних та сухостійних дерев. Садитимемо липу, адже в основному в центрі саме цей вид дерев. Вони з’являться по вулицях Театральній, Соборній, Архітектора Артинова, – додала Тетяна Прибиш.

Зазначимо, що будуть не лише листяні, але й хвойні дерева, наприклад, ялина корейська, ялівець. За словами Тетяни Прибиш, вони намагаються урізноманітнити асортимент дерев у місті та висаджувати не лише липи, клени або каштани.

– Тобто ми намагаємось відходити від стереотипів і садити нові види, які стійкіші до задимленості та загазованості повітря. Також навесні буде висаджено 1100 кущів – самшит, спірея, туя, бирючина тощо. Кущі висадять в тому числі й там, де ці насадження були знищені людьми, або заїжджені автомобілями. Шкода, що вандали знищують зелені насадження, але ми сподіваємось на свідомих вінничан, які допомагатимуть нам оберігати насадження.

Нагадаємо, що нещодавно вінничани активно допомагали засадити парк Ющенка новими деревами, а також прибрали на Вишенському озері.

Фото з сайту Вінницької міської ради

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору