Саакашвілі у Вінниці згадав про “шоколадку” та проігнорував місцеві ЗМІ. ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні, 17 вересня, лідер “Руху нових сил” Міхеіл Саакашвілі прибув до Вінниці, аби зустрітися із своїми прихильниками на площі Коцюбинського.

Як пояснили організатори зустрічі, місце для мітингу із Саакашвілі обрали не випадково, адже саме сьогодні Вінниця та вся країна відзначає 153-ту річницю від Дня Народження Михайла Коцюбинського. Щоправда, квіти до пам’ятника, розташованому безпосередньо на площі поруч, не клали: уся увага цього вечора була зосереджена на іншому Михайлі, чи то пак – Міхеілі.

   

Сам грузинсько-український політик розпочав свій виступ із 45-хвилинною затримкою, а увесь цей час перед кількома сотнями вінничан виступали члени його команди: вінницький координатор “Руху нових сил” Леонід Марцинківський, парламентарі Юрій Дерев’янко та Віктор Чумак. Анонсований організаторами Єгор Соболєв у Вінниці так і не з’явився.

Останній виступав із традиційним для себе запалом та офіцерським натиском, проте недовго: пан Чумак був змушений перепросити громадян, повідомивши, що в Києві захворіла його собака, тож мусить терміново їхати у ветклініку.

Отже, до прибуття головної дійової особи основним спікером став Юрій Дерев’янко. Він заявив, що на цій площі сьогодні зібралися “тисячі людей” (що явно не відповідало дійсності), а за тим перейшов до теми “злочинів Порошенка” і прориву кордону Саакашвілі та його командою.

 

Дерев’янко зазначив, що жодного прориву не було, а учасники акції лише намагалися “покинути замінований пропускний пункт”, аби вберегти себе, 11-річного сина Саакашвілі та журналісток-жінок із медіа-пулу Саакашвілі.

До речі, про медіа-пул: серед інших, немісцевих журналістів, в оточенні Саакашвілі сьогодні можна було побачити колись одеську медійницю, а тепер – спецкореспондентку проросійського видання strana.ua Валерію Івашкіну.

У журналістських колах Валерія відома своїм неоднозначним репортажем з окупованого Донецька, а також активним висвітленням діяльності екс-губернатора Одещини, коли ним ще був Саакашвілі. Судячи з репортажів Івашкіної про прорив кордону команди Міхо в Шегинях, а також сьогоднішньої присутності у Вінниці, можна зробити висновок, що кореспондентка гужвівської “Страни” також входить у прес-пул лідера “Руху нових сил”.

Нарешті, о 16:46, прорвавшись цього разу через натовп своїх прихильників (а як стало зрозуміло пізніше – і противників), Саакашвілі почав виступ українською, а за тим – продовжив російською.

Проте вже на перших фразах Міхеіла з натовпу залунали вигуки “Ганьба!”, зокрема й через мегафон. Саакашвілі кілька секунд на це не зважав, однак коли крики стали надто гучними і почали нагадувати вже масове скандування, Міхеіл сам підвищив голос, заявивши, що “Порошенко очень не нравиться, что я сегодня в сдесь”:

 • Идите на свою шоколадку, і там кричите! – вигукнув у натовп Міхо.

   

 

А в натовпі тим часом розпочалася сутичка: противніків “Руху нових сил” основна маса мітингу почала називати “тітушками”, після чого ті вимкнули свій мегафон та припинили скандування.

Саакашвілі розпочав свій виступ зі згадки трагедії в Одесі, коли в дитячому таборі “Вікторія” відбулася пожежа, в котрій загинуло три дитини. Після звинувачень на адресу “одеської мафії” на чолі з мером Трухановим, Міхеіл оголосив 10-секундну хвилину мовчання за жертвами пожежі.

Далі були вже досить стандартні промови про те, що “эту страну создали олигархи для олигархов”, про бариг –  олігархічних та “верховних”, а також про тих, які насправді є дуже поважними людьми.

 • Я хотел бы сказать: что я не имею ввиду тех барыг, которые работают на базарах. Это уважаемые люди, – сказав Саакашвілі, чим викликав подив та сміх у багатьох присутніх. Вочевидь, у лідера “Руху нових сил” своє, особливе ставлення до цього слова.

На мітингу перебувала окрема група людей з прапорами “АвтоЄвроСили”, котрі виступають за легалізацію в Україні автомобілів на іноземній реєстрації, тож Саакашвілі зачепив і цю тему:

 • Как так может быть, чтобы растаможка стоила 3-4 тисячи доларов? Так же было и в Грузии: пока мы не снизили эти ставки до 200-300 доларов и при этом наша страна не пострадала: наоборот, поступления в бюджет стали больше! Я сам сюда приехал на машине с грузинскими номерами, потому что она дешевле! – сказав Саакашвили, чим викликав захоплення людей з “авто”прапорами.

Міхеіл, попри очікування багатьох, не став зосереджувати власну увагу на критиці місцевої влади або того ж Гройсмана: основний удар був зосереджений на Порошенку та його оточенню, зокрема Авакову та Яценюку:

 • Я уверен, что следущая власть тоже будет винницкая! Но не клан, который сейчас, а настоящая команда, из тех людей, которые сейчас рядом с нами! – вигукнув вже майже на прощання Міхо, у той час як Леонід Марцинківський, котрий стояв поруч, задоволено посміхався.

Наостанок Саакашвілі ще раз повторив головний меседж сьогоднішнього мітингу: зібрати 17 жовтня в Києві велику протестну мирну акцію, під час якої вимагати зміни виборчого законодавства, зняття недоторканості з депутатів та “перезавантаження” парламенту, тобто дострокових виборів.

 • Я хоть и старый революционер, но у меня нет желания делать тут еще одну революцию. Наконец-то в Украине есть возможность что-то изменить законным путем, – сказав наостанок Саакашвілі, і знову крізь натовп попрямував до автомобіля. Скромна “Шкода”, до речі, була на одеських, а не грузинських номерах. Навіщо Міхо ввів вінничан в оману щодо такої дрібниці – не зрозуміло.

Так само що стосується і анонсованого брифінгу для журналістів: маса представників вінницьких медіа очікували своєї можливості поставити запитання лідеру “Руху нових сил”, проте як і раніше Юлія Тимошенко, Міхеіл Саакашвілі проігнорував місцеві ЗМІ та попрямував далі: або в Дніпро, де має відбутися наступний мітинг, або ж у заміський комплекс “Butterfly”, де Міхо зупинився перед вінницьким мітингом.

Фото Андрія Завертаного

                                                                                    

Позначки: , , , , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
 • Владимир Валериевич

  А почему этот “рух новий”, если на манеже все те же?

  • ABC

   “Новым” Саакашвили считает себя. Хотя только потому что его тут не знали раньше. А так он очень даже старый и махровый популист и в Грузии поговаривают к тому же вор и тиран.

 • Роман Владимирович

  как будто в Украине мало своих проблем, тут еще швили с сектой “прорыва на кордоне”. в Киеве давно подзабыли, что идет вооруженная агрессия РФ против Украины. и поэтому каждой осенью, набравшись сил на Мальдивах, депутаты и титушня раскачивают лодку, пытаясь на просчетах власти отобрать электорат перед выборами. всех этих ш.или, которых уже повыганяли с правительства (сколько их было), все равно лезут, как тараканы. украинцы имеют проблему: сначала гетьман хороший, но через 2 года сразу плохой. ни один президент, кроме Ющенко, не добыл до конца срока. и почему сектанты “прорыва швили” считают, что швили, партия которого набрала меньше 20% у себя в горах, сможет навести порядок? ведь руководить такой страной как, Украина, это не галстук жевать. неужели, настолько надо себя не уважать, что прочить в президенты этих швилей. может, и Порох не популярный в силу названных причин, но при нем Украина сохранилась, а это уже много