× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Розчистка річок та укріплення берегів: що робитимуть з Південним Бугом в 2019 році

Цього року на Вінниччині планують завершити роботи з розчистки річки Десна та реконструкції берегозакріплювальних споруд в межах селища Стрижавка. Також розчищатимуть Південний Буг в межах Стрижавки, Вінниці, Хмільника та Хмільницького району.

Як повідомляє Вінницька ОДА, відновлення гідрологічного та санітарного режимів поверхневих водойм області – серед основних робіт, які плануються виконати цьогоріч.

Зазначено, що минулого року такі роботи були виконані на суму 4 мільйони 18 тисяч 500 гривень (протяжність – 900 метрів).

Зокрема від мулових наносів без заглиблення в корінний ґрунт та без змін умов живлення було розчищено русло, укріплено береги. З метою попередження розмивання були закріплені круті повороти, додатково очищений рукав староріччя довжиною 60 метрів, що покращить водообмін та зменшить цвітіння води. Окрім того, береги сплановані з влаштуванням захисних валів, їх засіяно багаторічними травами.

Водночас, у 2019 році планується витратити 2 мільйони 152 тисячі 700 гривень на додаткові роботи, що не були передбачені проектно-кошторисною документацією. Потреба в них виникла у ході здійснення раніше запланованих робіт.

Зокрема йдеться про додаткову підсипку у зв’язку із перепадами ґрунту, а розбіжність між запроектованою та фактичною шириною русла вимагає доочистки на всю ширину русла з подальшим закріпленням берегів. Проектно-кошторисна документація вже виготовлена.

Названі роботи є початком комплексних робіт із відновлення річки Південний Буг в межах області.

Нагадаємо також, що у червні минулого року було розпочато очистку Південного Бугу в межах Вінниці із використанням нового земснаряду. На його придбання з бюджету міста було витрачено 3,2 мільйони гривень. Він потужніший за той, що працює у Стрижавці на Десенці та здатен за годину переробити 400 “кубів” пульпи з дна ріки.

Читайте також: Земснаряд почав очищати Буг: Водоканал планує навести лад в усьому фарватері річки у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

Хлор, вугілля та земснаряди: у Вінниці відзвітували, як покращують якість води у водогоні

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору