“Росія” по-новому: вінничан запрошують разом визначити майбутнє кінотеатру

Обговорити, як вчинити із колишнім 50-літнім кінотеатром “Росія”, вінничан запрошують уже завтра, 30 серпня.

У рамках мистецької резиденції “Над Богом” у приміщенні “Росії” відбудеться публічна дискусія із архітекторами-урбаністами, представниками міської ради, художниками та іншими активними меншканцями, яким небайдуже перетворення міста.

Як у Вінниці “Росію” зруйнували

Як повідомила директорка Інститут розвитку міста Аліна Дяченко, саме загальна доступність цієї споруди у рамках мистецької резиденції стала каталізатором організації цієї дискусії.

Кінотеатр у 70-х роках
  • Кінотеатр “Росія” як об’єкт міського простору є одним із робочих завдань у плані на цей рік наших архітекторів-урбаністів з Агенції просторового розвитку – структурного підрозділу “Інституту розвитку міст”. Ми маємо осмислити цей об’єкт, його значення, цінність, дослідити думку експертів та очікування містян, та сформулювати у підсумку нашої аналітичної роботи рекомендації для очільників міста, – повідомила Vежі Аліна Дяченко.

Сучасний вигляд будівлі
  • Завтрашня дискусія – це перший крок на цьому довгому шляху, який, ми свідомі, буде непростим. Адже я впевнена, у різних людей дуже різняться думки та бачення майбутнього цього простору та об’єкту, але маємо разом шукати спільне рішення, аргументоване та переконливе як для влади, так і для громади.

Обговорення відбудеться 30 серпня о 14:00 у кінозалі (на 1200 місць) “Росії”, що по вулиці Соборній, 3.  Під час дискусії учасники її намагатимуться напрацювати шляхи вирішення не лише реконструкції чи повної перебудови самої споруди, а й також поміркувати над облаштування довколишнього простору.

  • “Запрошуємо до дискусії всіх, кому є що сказати, і хто готовий чути інші точки зору: архітекторів, істориків, урбаністів, художників, літерататорів, митців інших форм мистецтва, активістів та “міських навіжених”. Зрештою це лише старт до компромісу – і кожна думка має право на життя, може бути почута або взята до осмислення”, – зазначено в анонсі події у соцмережі Фейсбук.

Додамо, що півстолітній кінотеатр не використовується за призначенням уже 22 роки.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору