Роман на круїзному лайнері, медитативна поезія та розмови про різних псяк: анонси літподій у Вінниці

Цього тижня вінничани зможуть тішитися початком весни в теплій атмосфері Книгарні «Є». Найближчі дні на нас чекає захоплива проза, медитативна поезія та презентація книги для наймолодших на «Дитячій суботі».
Всі три презентації відбудуться за участі авторок. Роман Кіри Малко «Нижче»,  поетична збірка Лариси Лебедівни «Не Єва» та дитяча книга Лариси Денисенко «Усміхаки». Все це VежА зібрала в одному матеріалі щоб коротко розповісти про те, що нас очікує.

Вівторок, 13 березня

 Презентація роману Кіри Малко «Нижче»

Кіра Малко соціолог за освітою, живе і працює в Києві. Закінчивши університет, вона змінювала офісні роботи, намагаючись знайти своє місце, і раптом опинилася на круїзному лайнері, працюючи стюардесою буфету. Той досвід став черговою спробою приміряти до себе іншу модель існування і зрештою оформився у роман під назвою «Нижче», який став її успішним літературним дебютом, здобувши третю премію Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

Поліна стоїть перед трапом до круїзного лайнера в порту Гонолулу. Вона змінила крісло маркетингового аналітика у київському офісі на бігові туфлі офіціантки. Попереду – шість місяців короткого сну в тісній каюті нижче ватерлінії і бездоганного сервісу високо над водою, без вихідних. За бортом – мальовничі краєвиди, на борту – ярмарок нестримного споживання… Перед Поліною мерехтить пістрявий калейдоскоп з пейзажів і побіжних облич, і її закручує у вирі алкоголю, сліз і тисячі порожніх слів. Та все, що трапляється на кораблі, лишається на кораблі. А інколи – стає новим початком.

Де: Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89) Тел.: (0432) 52 93 41

Коли: вівторок, 13 березня, 18:00

Вхід: вільний.

Четвер, 15 березня

Презентація поетичної збірки Лариси Лебедівни «Не Єва»

Лариса Лебедівна – літературознавець, у колі наукових зацікавлень якої – західноукраїнська проза та сучасна дитяча література. Вона – авторка двох книжок, перша з яких – це збірка поезій у прозі «Зимові діалоги». Закінчила українську філологію у двох вищих навчальних закладах. Очолювала сектор мовної політики в Міністерстві культури України. Нині – вчений секретар у Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Гляньте на небо. У ніжній прозорості хмар, як і в цій поетичній збірці хочеться розчинитися. Поезія Лариси Лебедівни – про вічне повернення, про те, що все живе ніколи не помирає, але вічно переймає іншу форму. Кожне слово в ній – це ключ, яким можна відімкнути двері до Вічності всередині нас. Ця поезія сповнена руху, що розгортається і триває у міфологічному часі, скасовуючи хронологію і подієвість. Все існує водночас. То як не загубитися у цих прозорих напівнатяках? Слухайте, дивіться, читайте і знаходьте власні відповіді.

Де: Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89) Тел.: (0432) 52 93 41

Коли: четвер, 15 березня, 18:00

Вхід: вільний.

Субота, 17 березня

Дитяча субота. Презентація книжки Лариси Денисенко «Усміхаки»

В «Усміхаках» Лариси Денисенко ви знайдете усе, що слід знати про собак: як їх доглядати, годувати, вигулювати і лікувати. А також про те, яке величезне щастя мати чотирилапого друга, та водночас – яка це відповідальність. Адже тваринка – не м’яка іграшка, а повноправний член сім’ї. Вчені стверджують, що дорослий песик має інтелект трирічної дитини. І тільки від господарів залежить, який характер матиме ця дитина, буде вона злюкою чи усміхакою.

«Перша морда серед лиць, котрі я побачила після народження, була шляхетна морда нашого пса, – розповідає Лариса Денисенко. – Собаки зі мною від народження. Я вчилася говорити з ними, дорослішати, розуміти, домовлятися та виховувати. Собаки в місті – неминучі. Мені дуже важливо, щоб діти розуміли, що вони відповідальні за своїх собак перед псяками і перед мешканцями. Мені дуже важливо, щоб собаки були любов`ю, опертям та істотою довіри, а не модними іграшками, що про них можна забути й полишити».

За словами авторки, книжка допоможе краще зрозуміти себе, свого псяку, надихне вас усміхацтвом або роз`яснить, чому поки що вам не варто заводити собаку.

Лариса Денисенко – українська письменниця литовсько-грецького походження. За освітою – правниця. Є авторкою та співавторкою посібників та альманахів з питань корупції, судоустрою, смертної кари, прав людини для дітей. Пише колонки, оповідання та есеї як для глянцевих журналів, так і для бізнес-тижневиків . З дебютним романом «Забавки з плоті та крові» отримала гран-прі Всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв «Коронація слова» – 2002. Книжки «Танці в масках» та «Сарабанда банди Сари» отримували звання «Краща українська книга» за голосуванням читачів та професійного журі тижневика «Корреспондент».

Де: Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89) Тел.: (0432) 52 93 41

Коли: субота, 17 березня, 12:00

Вхід: вільний.

Читайте також: “Місце, що створює читаючу Вінницю: книгарня «Є» святкує сьому річницю. ІНТЕРВ’Ю”

 

Автор: Леся Качор

Поділитись публікацією
Вгору