× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Різдвяні велозаручини: у Вінниці на велопараді Дід Мороз зробив пропозицію Снігурці. ФОТО

Сьогодні, напередодні Святвечора у Вінниці відбувся традиційний новорічний костюмований велопарад на честь новорічних свят. Понад сотня велосипедистів у святкових костюмах та з прикрашеними двоколісними “новорічними оленями” проїхали центром Вінниці.

У місті такий велопарад відбувається вже увосьме, і цього разу хоч і не став найбільш масовим, однак запам’ятався дуже зворушливими моментами.

Учасники святкового заходу почали збиратися біля Новорічної Резиденції опівдні, та вже за півгодини на Майдані кружляли на металевих “новорічних оленях” близько сотні велосипедистів. Деякі з них були навіть не двоколісними: так, Санта Клаус в лижних окулярах, не без труднощів, пересувався площею на монобайку.

   

Зрештою, не лише снігурки зі своїми дідусями приїхали на парад: тут також були і Кицьки, і буквально живі ялинки, і навіть Ведмежатко – екс-Малафіцента, що перемогла на літньому велопараді “Леді на велосипеді” минулого року.

     

Рівно о 12:30 колона стартувала з Майдану, гамірно проїхала крізь новорічний ярмарок на Європейські площі та рушила до ялинки в Центральному парку і далі аж до вулиці 600-річчя.

     

Приблизно за півгодини сотня Дідоморозів зі Снігурками та рештою новорічних персонажів повернулися до Новорічної Резиденції: тут їх вже чекав головний Дід Мороз Вінниці у виконанні Олександра Шемета.

 

Господар Нового року вже приготував подарунки від спонсорів заходу – місцевих веломагазинів та автоцентрів. А поки тривали приготування до конкурсів, усі учасники могли безкоштовно зігрітися чаєм та печивом, якими пригощали прямо в Резиденції.

У ці хвилини починалося головне дійство параду: обрання найкращого Діда Мороза, Снігурки та учасника з найцікавішим костюмом.

На звання найбільш примітного Діда Мороза змагалися шестеро учасників: серед них вирізнявся Дід зі справжньою білою бородою та відповідного віку, хлопець в костюмі та з посохом (більше ніхто його не мав), а також Дід Мороз в окулярах та з гітарою.

 

Для здобуття перемоги учасникам довелося танцювати та навіть співати, а за тим, рішенням присутніх Снігурок, був обраний найкращий персонаж – Дід Мороз з гітарою.

 

Але також потрібно було обрати і кращу Снігурку – на це звання претендентів виявилося всього чотири.

Попри те, що перемогу здобула дівчина в блакитному плащі, головний подарунок дня отримала інша Снігурка, Катерина.

 

Вже під завершення конкурсу, до Снігурки підійшов Дід Мороз Дмитро: з квітами в руках, він став перед дамою на одне коліно та… запропонував дівчині вийти за нього заміж!

Перед фотокамерами та в кілька мікрофонів, схвильована та радісна Снігурка, зі сльозами на очах, відповіла хлопцю “Так!”, чим викликала бурю оплесків, сльози зворушення у жінок та гучне скандування “Гірко!”. Вже потім було шампанське, ще багато поцілунків закоханих та романтичний танець в центрі площі під Metallica.

     

Але свято на цьому не завершилося: ще потрібно було обрати кращий велокостюм дня. Тож на суд головного Діда Мороза та глядачів вийшли Ведмежатко та Зебра, Кицька, Песик та Ельф та одразу дві Ялинки. Саме одна із “зелених красунь” і здобула перемогу.

   

Нагородили також і наймолодшого учасника – юного велосипедиста Сашка – який проїхав усю дистанцію разом зі старшими товаришами і жодного разу не зупинився.

Коли всі подарунки вже були вручені, частина колони рушили на виконання ще однієї різдвяної місії. Велосипедистки-волонтери мусили привітати зі святами маленьких вінничан, які зараз боряться з тяжкими хворобами в місцевому онкологічному відділенні: для них протягом всього велопараду збирали благодійні пожертви.

Як розповів Vежі організатор свята Олександр Царевський, попри те, що цьогорічний велопарад не став найбільш масовим – вочевиль, через Святвечір – можна сподіватися, що відсьогодні у міської велоспільноти закладена хороша традиція: створювати сім’ї під час велопарадів.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору