«Різдвяне диво» у Вінниці: хода з вертепом, колядки та кутя

Цієї суботи, 14 січня, у Вінниці розпочнеться IV обласний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво»: ярмарок посеред міста, святкова хода, майстер-класи та виступи гуртів.

Відкриття фестивалю – об 11:00 на майдані Незалежності. Очікується, що учасниками фестивалю стане понад п’ять сотень людей, зокрема фольклорних гуртів та майстрів, з усіх районів області та міста Вінниця.

Із Майдану Незалежності учасники пройдуть різдвяною ходою до центрального міського парку, до головної ялинки. Під час ходи учасники співатимуть різдвяні та народні пісні, а в руках нестимуть святкові атрибути, зокрема Різдвяні зірки.

У парку учасники, представляючи свої райони, в своєрідних «світлицях» продаватимуть вироби місцевих майстрів та проводитимуть майстер-класи, зокрема з лозоплетіння та різьблення по дереву. Також тут лунатимуть стародавні колядки та щедрівки у виконанні гуртів з усієї Вінницької області. Гості фестивалю зможуть поласувати кутею та випічкою.

Фестиваль, який відбудеться у Вінниці вже вчетверте, має на меті відродження традиційного святкування Різдва Христового та розвитку української національної культури загалом.

Нагадаємо також, що напередодні фестивалю, у п’ятницю 13 січня, в самому центрі Різдвяного ярмарку відбудеться масове театралізоване щедрування.

Позначки: , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією