Різдво з дідухами: у Вінниці показали 20 символів врожайності та дідуха-гіганта. ФОТОРЕПОРТАЖ

Цьогоріч різдвяні свята у Вінниці ще ближчі до давніх українських традицій – в міській раді влаштували експозицію дідухів, а на Європейській площі встановили Різдвяного дідуха висотою понад 3 метри.

Триметровий дідух біля вежі зроблений з менших дідухів, яких створили до Дня Незалежності. Композиція складається з трьох ярусів та прикрашена калиною, колосками пшениці, а біля підніжжя встановлено ялинку. Створював Різдвяного дідуха дизайнер Олександр Котловий.  

Виставка “На щастя, на добробут, на врожай!” діятиме в холі міської ради до 14 січня. Всі охочі можуть побачити там 19 дідухів, створених майстрами з різних куточків Вінниччини. Їх було вперше представлено ще в серпні, під час святкування 26-ї річниці Незалежності України. Пізніше райони подарували дідухів місту.

Після свят дідухів не спалюватимуть відповідно традиції, а збережуть для подальшого використання.

Дідух (дід, король, дідок, коляда, колядник) – українська різдвяна прикраса, символ пожертвування найкращого збіжжя у хліборобських культурах. Дідух є символом урожаю, добробуту, багатства, безсмертного предка, зачинателя роду та його оберегу. Традиція дідуха сягає ще дохристиянських часів. (Вікіпедія)

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору