“Різдво в Буші”: в унікальному селі на Вінниччині розпочнуть новий мистецький проект

В історико-культурному заповіднику “Буша” започаткують мистецький проект під назвою “Різдво в Буші” метою якого є ознайомлення з культурними звичаями українського народу під час зимових свят.

Як повідомляє прес-служба вінницької ОДА, 2 січня відбувалось засідання організаційного комітету з підготовки проекту.

  • Новорічні свята від  св. Миколая до Водохреща завжди наповнені духом народних культурно-мистецьких звичаїв, колядок, щедрівок, тож наш проект “Різдво в Буші” має проходити саме в такому ключі. В урочистостях братимуть участь керівники департаментів, управлінь, служб області, голови районних державних адміністрацій, депутати обласної Ради, журналісти та усі бажаючі, – повідомив Ігор Івасюк, директор Департаменту освіти і науки ОДА.

Читайте також: Поділля Incognita: найдавніший храм Європи у скелі, козацька Буша та «український Версаль»

Під час святкування відбуватиметься виставка творів народного мистецтва “З Різдвом Христовим”, концерт за участі народних колективів з усіх районів Вінницької області та святковий ярмарок “Різдвяні подарунки”.

На учасників дійства чекають майстер-класи з гончарства, лозоплеттіння, різьби по дереву, вишивки та бісероплетіння. Також будуть представлені вертепи та виконання пісень та обрядів зимово-різдвяних свят.

Подія розпочнеться в “Буші” (Ямпільський район) 13 січня об 11:00 і триватиме до 15:00. Організованого доїзду не буде, всі, хто захоче дістатись на подію з віддалених куточків області та Вінниці, зокрема, мають добиратись самотужки.

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору