“Рівно в 4:00”: у Вінниці відзначили день нападу нацистів на Київ. ФОТОРЕПОРТАЖ

Вранці 22 червня офіційні особи міста та області зібралися на Європейській площі, аби урочисто покласти квіти до пам’ятника жертвам Другої світової війни. Окрім посадовців, в заході також взяли участь військові, представники ветеранських організацій, духовенство та чиновники ОДА та ВМР.

Захід відбувся без урочистих промов: під звуки військового оркестру понад сотня присутніх поклали квіти до меморіалу загиблим на війні з Росією, а також пам’ятнику радянським жертвам Другої світової. Водночас на заході не були присутні перші особи Вінниці та області: так, мер Вінниці Сергій Моргунов наразі перебуває в місті-побратимі Кельце на відзначенні ювілейного Дня міста, а голова ОДА Валерій Коровій зараз у відпустці.

 

Водночас сьогодні вранці багато лідерів суспільної думки національного масштабу на своїх сторінках у Фейсбуці висловлюються проти відзначення 22 червня на національному рівні. Так, очільник Інституту національної пам’яті Володимир Вятрович вважає, що такі заходи – це “відродження радянських міфів”.

Відзначення 22 червня на державному рівні — атавізм совка, який продовжує життя міфу про «Велику вітчизняну». Радянського міфу, який мав за завдання приховати факт, що СРСР разом з Третім рейхом починав Другу світову, що третину цієї війни вони боролися по один бік барикад. Нині цей міф — інструмент мобілізації суспільства в Росії. В тому числі мобілізації для боротьби проти України. Тому державні відзначення 22 червня у нас не лише недоречні, але й небезпечні.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору