Результати лабораторних досліджень вінницької води: вище норми тільки запах

Сьогодні, 12 червня, в управлінні Держпродспоживслужби у місті Вінниця повідомили результати аналізів питної води.

Тиждень тому вінничани різко відчули сморід води з-під кранів. І лише сьогодні відомі результати деяких лабораторних досліджень, які в певній мірі підтверджують озвучену інформацію водоканалу, що у воді понад норму – лише запах.

За словами головної спеціалістки відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у місті Вінниці Людмили Крутікової, дослідження проб води робили у двох держустановах «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» та «Вінницька регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини».

  • По мікробіологічним показникам проби, які були відібрані 7 червня з централізованої мережі міста, а саме: резервуара чистої води на території комунального підприємства «Вінницяоблводоканал», насосної станції «Старе місто», водорозбірної колонки по провулку Кар’єрний, 10, – відповідають санітарним вимогам, – каже Людмила Крутікова. – Ще ми брали пробу насосної станції «Вишенька», але цю пробу робили на Маліновського, бо туди було ближче їхати і там вода відбиралася в останню чергу. Ці результати будуть відомі наприкінці дня, які вже завтра мені передадуть. Стосовно санітарно-хімічних показників, то у всіх точках вода не відповідає лише по запаху, який становив три бали при нормі не більше двох.  По всіх інших показниках, у тому числі й у насосній станції «Вишенька», якість води відповідає державним санітарним правилам. 8 червня ми відібрали три проби (резервуар чистої води, водорозбірна колонка і річка) на хімічні показники. Проби води завезли на Максимовича в регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини, яка також акредитована на проведення лабораторних досліджень якості відкритих водойм і питної води. Звідти я чекаю протоколи досліджень. Телефоном я зв’язувалася з ними і лаборанти говорили, що там все в межах норми, але мені треба бачити протоколи, які привезуть сьогодні, після обіду.

Тобто, якщо результати аналізу за 8 червня будуть по запаху води в межах норми, то, на думку фахівчині управління Держпродспоживслужби у місті Вінниці, – це добре і значить стан річки покращився.

Натомість у лабораторії КП «Вінницяоблводоканал» стверджують, що джерело забруднення не усунено і можливе нове забруднення питної води. Однак показники запаху від п’ятниці, 9 червня, і до сьогодні поліпшилися.

  • З п’ятниці ми подаємо водичку в мережу із запахом 2,2 бали, тобто це на верхній межі норми, – каже начальниця лабораторії водоканалу Аліна Кравчук. – Звичайно, ми ще не повернулися до того запаху, до якого люди звикли, який подаємо в режимі 1-2 бали. Зараз люди відчувають конкретний запах зв’язаного залишкового хлору, що на верхній межі норми. Однак ми тримаємося тієї позиції, що і раніше – не зробити воду шкідливою по залишкових концентраціях хлору і хлорорганічних сполуках. Але питання по Південному Бугу залишається невирішеним. У нас є інформація від колег з калинівського водоканалу, що мають водозабори вище течії, – вода вище Калинівки знову зіпсувалася. Поки що джерело забруднення не знайдене і не усунене.

Хто має займатися усуненням  цієї екологічної загрози, за словами Аліни Кравчук, інформацією не володіють, адже це не в компетенції водоканалу.

  • Ми дуже сильно сподіваємося, що це забруднення розбавиться поки ітиме від Калинівки до нас і зменшиться, – каже начальниця лабораторії обласного водоканалу. – Але факт залишається фактом: наше джерело забруднюють. І це забруднення відбувається десь між Хмільником і Калинівкою.

Натомість на сайті Державної екологічної інспекції у Вінницькі області,  є інформація про те, що у зв’язку з масовими скаргами громадян на неприємний запах води з-під кранів та погіршення її якості у місті Вінниця відділом інструментально-лабораторного контролю відібрано проби води у районі Стрижавського мосту вище водозабору КП «Вінницяоблводоканал» та в районі села Бохоники Вінницького району.

Також створюється робоча група з питань вивчення ситуації та проведення обстеження території та об’єктів, що імовірно могли вплинути на якість води.

Нині в екологічній інспекції області триває нарада, як повідомили у приймальні служби.

Фото bcvoda.com.ua

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору