“Режимні паркани” Вінниці або Чому екс-можновладці поводяться, як в часи Януковича? ФОТО, ВІДЕО

Ця історія трапилася ще до Нового року, проте не хотілося псувати свято читачам негативом. Однак сама ситуація, що відбулася з автором цих рядків – досить симптоматична не лише для Вінниці, а й, напевно, для всієї країни.

Це історія про безкарність та вседозволеність, яка переростає у відверту зневагу до людей з боку “сильних світу цього”. Найгірше те, що багаторічна безкарність, наявність влади та грошей вселяє впевненість таким людям в тому, що це може відбуватися вічно. І вони щиро дивуються, коли хтось з цим незгоден.

А починалося все досить тривіально: я мав приїхати на ділову зустріч в торговельно-офісний центр “Юність”. Хто там бував – знає, що в тому місці дуже непросто припаркуватися. Тож доводиться шукати місце для авто деінде, наприклад – у сусідніх подвірях. Саме за поворотом від “Юності” трапилося таке місце: відкритий паркомайданчин біля ювелірного центру “Діадема”. Майданчик загороджений парканом, але ворота відкриті, за ними – припарковані автомобілі. Жодних підозр у мене на той момент не виникало.

Цікаво, що залишив власне авто в тому місці я лише на 5-7 хвилин, а коли повернувся – помітив, що ворота зачинені. Тобто вони замкнені і виїхати з парковки немає жодної можливості. Саме в цей момент до мене підійшов чоловік, котрий запросив мене до… господарів ювелірного центру.

В приміщенні мені пояснили, що я “несанкціоновано проник на режимний об’єкт” і мою автівку звідси просто не випустять. Я не представлявся журналістом, а як звичайний громадянин уточнив: чи справді ці люди мають намір заблокувати мою власність – авто, а відтак примусово обмежити моє право на пересування? Отримавши ствердну відповідь і зауваження, що на відкритих (!) воротах написано “Не паркуватися”, мені не лишалося нічого іншого, як викликати поліцію.

Важливо, що поліція їхала на виклик цілих півтори години (попри запевняння очільника вінницької “патрульки” про середній час прибуття на виклик протягом дев’яти хвилин)! Протягом цього часу хтось дав команду заблокувати ворота ще й цим червоним авто.

 

А я тим часом терпляче продовжував чекати “копів”. Врешті, нерви не витримали у водія машини, яка загородила шлях до воріт – він поїхав. Тож я вирішив відплатити тим самим, і вже своїм авто (яким міг їздити лише територією парковки) заблокував виїзд з парковки – до прибуття правоохоронців.

Господарі “Діадеми” також не гаяли часу та викликали охоронну фірму: вона прибула значно швидше, ніж поліція. Саме тут і відбувся контакт не з ким небудь, а власником “Діадеми”: п. Григорієм Деруном – на той час я ще не знав, хто це такий.

Виявилося, що п. Дерун не лише власник ювелірного центру, а й колишній заступник голови Вінницької ОДА, очільник партії “Сильна Україна” на Вінниччині, яка потім влилася в Партію регіонів Януковича. Можливо, саме згадка про ті часи і тодішню владу дозволяли п. Деруну відчувати себе настільки впевнено.

Григорій Дерун, крайній праворуч

Пан Дерун запевнив охоронців та згодом і поліцію, що вбачає в мені потенційного грабіжника, позаяк моє авто – не з вінницькою реєстрацією. А тому одноосібно вирішив заблокувати чужий автомобіль до прибуття патрульних: такий собі слідчий, суддя та державний виконавець в одній особі.

Зрштою, поліція таки приїхала і, перевіривши лише мої документи (а не людини, яка заблокувала авто), попросила адміністрацію випустити мою машину з територію парковки. Жодних протоколів абощо правоохоронці вирішили не складати, а на зауваження, що йдеться про кримінальне правопорушення, патрульні вирішили “тактовно” промовчати.

Так само патрульні не змогли відповісти на моє запитання про законність встановлення “Діадемою” парканів прямо на тротуарі. Оригінальної форми, зигзагами, паркан “режимного об’єкту”, фактично, забрав під “режимну парковку” тротуар для пішоходів. З цим запитанням поліцейські порадили звернутися до Вінницької міської ради, що автор обов’язково зробить.

А так само ми звернемось і щодо решти подібних “режимних парканів”, які обмежують наше право на вільне пересування Вінницею.

Якщо ви, шановні читачі, знаєте про місця таких незаконних парканів: повідомляйте, будь ласка, їхні адреси в коментарях і ми дізнаємося, чи законно вони встановлені з подальшими зверненнями у відповідні структури з вимогою демонтувати “режимні загорожі” колишніх прихильників Януковича – і не лише їх – у місті Вінниця.

Позначки: , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
 • Максим Антонюк

  Без парканів, але володарі Евересту для головних осіб зробили собі парковку прямо на газоні-тротуарі, коли сбоку Є нормальна звичайна парковка (для офісного планктону, я так зрозумів). Звичайно, міська Рада, напевне, видала всі дозволи, отримавши листівки “100 років Бенджаміну Франкліну”.

 • Serhij Pylypenko

  місцевий барон, його замок і підгодована сторожа міста.
  звичайний феодалізм.
  до речі, дуже корисне уточнення “крайній праворуч”, інакше я міг би сплутати 😉

 • Володимир Козюк

  “п. Григорієм Деруном – на той час я ще не знав, хто це такий”. Григорій Дерун зробив для цьго міста стільки добрих вчинків, що жоден журналіст посоромився би писати, про те, що не знає, хто він такий. Зновуж таки кому як журналістам не знати, про останні події у країні, а саме про напади на ювелірні фірми. Подивившись відео, на якому видно лиш толерантність господаря, ніяк невторопаю, до чого цей допис? Думаю якби при винекнені цієї ситуації водій авто просто вибачився то і ситуації самої не було би, а так статус “журналіста” і “борця”, побудував повітряні млини задля посилення свого его! Сором а не допис! (

  • L.O. Ign

   Це не дає йому право встановлювати свої правила і бути нахабним бидлом: ливлячить на те, де поставлена огорожа.

  • truemalay turemalay

   Как увидите его Падайте на колени и целуйте его следы! Я вообще впервые слышу про этого упыря. Расскажите нам чем же он так отличился?

 • Алексей

  Значить це риги… Мало що на заборі написано, немає офіційного знаку зареєстрованого, так можна китайською написати і щось потім вимагати. І ще: відколи це прихватизований тротуар є приватною територією? Максимум сервітуту. Чесний суд був би на стороні заявника. А поліція… отак людину будуть убивати то недочекаєшся, нащо така поліція?

 • Olexandr Virnyk

  Ця історія не про “безкарність та вседозволеність”, як йдеться у заголовку, а про заїжджого у Вінницю журналіста з Броварів. Який не знає, як місто з останнього місця у рейтингу стало першим, не знає людей які створили це місто.
  Григорій Дерун як раз і є одним з тих, завдяки кому Вінниця з села стала містом. То ж саме йому, вам Андрію, потрібно подякувати і вибачитись. Поважайте людей і місто, яке поки що гостинно вас приймає.

  • Goodwill

   Ага, а до цього моменту, коли драника батьки тільки планували Вінниці взагалі не було?

  • Andriy Kachor

   Тобто Ви вважаєте, що маючи певні заслуги перед містом, людина отримує право порушувати права інших? В цьому полягає різниця між “містом” та “селом”?

  • truemalay turemalay

   Та что же он сделал??7

 • Nataliya Dorosh

  Вулиця Покришкіна 8 В, навпроти магазину “Європейський” встановлення самозахватом блокувальників, що в такий спосіб унеможливлює законне використання паркомісць, (яких і так критично не вистачає)! На особисте прохання зняти обмежувачі у відповідь звучать образи та залякування. Ініціатори самозахоплення прибудинкової території безстрашно та зі зверхністю направляють скаржитись в муніципальну поліцію, вочевидь, розраховуючи на безкарність.

 • Олег Лысков

  Притянутые за уши факты и обвинения. Ни одним словом Дерун не “…запевнив охоронців та згодом і поліцію, що вбачає в мені потенційного грабіжника,…”. Кто живет или паркуется в этом районе прекрасно знает, что мест хватает на парковочных местах или вдоль проезжей части, но видно автору статьи хотелось припарковаться в непосредственной близости от места встречи, что бы ножки не устали идти, да и фото ограждения сделаны специально с такого ракурса, что бы показать якобы отсутствие тротуара. Автор прекрасно видел и осозновал, что заехал за ворота на охраняемую парковку, но специально создал прецедент для конфликтной ситуации. Эти ограждения и ворота установлены лет 15 назад и никому они не мешали. Для обьективности можно дать запрос в управление коммунального имущества горисполкома для получения информации в отношении права на замельный участок возле здания, и только после этого делать выводы. Если этот участок выделен по договору сервитута, то предприятие выплачивает немалую сумму в бюджет города (судя по размерам 5-7 тыс.грн.) и имеет полное право использовать и облагораживать участок на свое усмотрение (кроме строительства). Журналистика предполагает обьективную подачу информации и фактов, а не обгаживать все и всех из-за личных эгоистических амбиций.

  • Andriy Kachor

   1. Саме “підозра” що автор “потенційний грабіжник” і була основною мотивацією не випускати моє авто зі стоянки. Це перше.
   2. Парковка – не охороняється. Жодного охоронця там не було. Там взагалі нікого не було, інакше авто просто не пустили би. Ще раз підкреслюю – це відкритий майданчик. На воротах, щоправда, напис “не паркуватися”, але на паркані теж багато що пишуть. Це не дорожній знак і взагалі жодних законних підстав, які би забороняли паркуватися там, оголошено не було ні в усінй, ні в письмовій, ні в будь-якій іншій формі.
   3. Запит звісно буде і буде опублікована відповідь.
   4. Якщо навіть ділянка виділена за умовами сервітут – це не підстава блокувати рух, вчіть “матчасть”.
   5. Автор навів факти, фото та відео. Інша сторона також знімала все на відео, однак досі його не публікує. Як гадаєте, чому?

   • Олег Лысков

    По п.1. На видео с Деруном я ни слова не услышал про “підозру” та “потенційного грабіжника” (мог и не расслышать), приведите время на видео, где об этом сказано.
    п.2. охрана обьекта может осуществляться как физически так и с помощью технических средств. Там совсем не открытая площадка, а огражденная невысоким забором и надпись там точно есть, что должно было бы навести на определенные мысли. Но а если быть воспитанным, то надо спрашивать разрешения для вьезда на чужую территорию.
    п.3. ждем от Вас хотя бы копии запроса в горисполком.
    п.4. видать Вы большой знаток “матчасти” в земельном праве, праве собственности, ее использовании и т.д.. Предлагаю публичный диспут в этом вопросе иначе можно считать Вас человеком невоспитанным, хамом и как журналист- пустым местом.
    п.5. я прожил в этом районе больше 40 лет и все изменения прошли на моих глазах. Если сделать фото с другого ракурса, так будет видно полноценный тротуар и никаких препятствий для прохода пешеходов. Будьте просто честным в подаче материала и будет Вам уважение и счастье.

    • truemalay turemalay

     Какие тебе еще минуты, олень. Посмотри видео еще раз и увидишь. Этот диадемовец ваще там попутал. Пойди сосни у него.

     • Олег Лысков

      Из какой дыры вынырнуло? Тут общение идет с автором. Видать ты очень большой эксперт и любитель того про что написал и прячешься за обезличенным “ником” потому что очко не железное и за такие высказывания по таблу можешь отгрести по полной.