× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Ремонт доріг на Вінниччині можна буде відстежувати онлайн

Невдовзі всі охочі зможуть відстежувати процес ремонту автомобільних доріг Вінниччини в режимі онлайн. Це можна буде робити на порталі CoST “Прозора інфраструктура”.

Як повідомляється на сайті Вінницької ОДА, сьогодні було підписано Меморандум про співпрацю між облдержадміністрацією та Національним секретаріатом CoST. Сторони погодили між собою, що Вінницька ОДА надаватиме дані про ремонти та будівництво доріг місцевого значення. Варто зазначити, що йдеться про 7 250 кілометрів автомобільних доріг області, які перейшли на баланс облдержадміністрації в рамках децентралізації дорожнього господарства.

Добровільна Ініціатива широкого кола зацікавлених сторін – CoST (Construction Sector Transparency Initiative) із секретаріатом у  Лондоні (Велика Британія) призначена для забезпечення прозорості та підзвітності будівництва, яке здійснюється за рахунок публічних коштів.  

Завдяки порталу, складні дані про інфраструктуру перетворюються на зрозумілу не лише спеціалістам інформацію, що дає можливість здійснювати контроль за ефективністю використання публічних коштів під час впровадження інфраструктурних проектів та виявлення ризиків корупції, – йдеться на сайті ОДА.

Стандарти CoST дозволяють відслідковувати проекти з будівництва чи ремонту доріг на всіх етапах: від прийняття рішення про реалізацію проекту до закінчення гарантійного терміну використання дороги. Частина інформації про проекти підвантажується автоматично з сайту публічних закупівель ProZorro, а решту розпорядники коштів додають власноруч.

Ініціатива CoST працює в Україні з 2015 року. Наразі до неї долучився Укравтодор, Львівська, Сумська, Тернопільська, Полтавська, Чернівецька та Вінницька ОДА, КМДА, а також ДП НЕК “Укренерго”.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору