× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Релігія, фізика і жирафи: анонс літподій на 23 -29 квітня

«Словник Нового завіту», «Та ви жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака» та дитяча субота – наступний тиждень у книгарні «Є» хоч і не сильно насичений подіями, але різноманітний.

Всього наступного тижня у книгарні «Є» відбудеться три заходи. Всі вони розраховані на різну аудиторію та навіть вік.

24 квітня – презентація «Словника Нового Завіту»

24 квітня о 18.00 упорядник унікального видання протоієрей Богдан Огульчанський говоритиме про понад столітню традицію перекладу Біблії на українську мову, творці якої мали стосунок також до Вінниці.

  • Уперше в Україні запропоновано словник церковнослов’янської та української лексики Нового Завіту. На основі відомих українських перекладів Святого Письма Словник представляє відповідники до найважливіших слів церковнослов’янської лексики Нового Завіту, – пишуть організатори в анонсі.

Словник містить близько 1000 ключових слів та слововиразів з відповідними цитатами зі Святого Письма, а також скорочений церковнослов’янсько-грецько- український словник богословської термінології Нового Завіту.

Організатори події та упорядники сподіваються, що Словник буде корисним для глибшого розуміння Святого Письма, посприяє використанню, поширенню та розвитку української богословської термінології.

Модератор: Назарій Давидовський

26 квітня – презентація «Та ви жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака» 

26 квітня о 18.00 відбудеться презентація автобіографічної книги Річарда Фейнмана «Та ви жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака» за участю перекладача Миколи Климчука.

Річард Фейнман – американський фізик, лауреат Нобелівської премії 1965 року за фундаментальні роботи з квантової електродинаміки. У 1943-1945 роках брав участь у Мангеттенському проекті зі створення атомної бомби. Співавтор популярного підручника–тритомника «Фейнманівські лекції з фізики», автор низки науково-популярних книжок.

  • Фізика була сенсом життя видатного науковця й педагога, а кожна його лекція перетворювалася на захопливу гру. Утім особистість Фейнмана така неординарна й багатогранна, що заслуговує не меншої уваги, ніж його наукові досягнення. Фізик-теоретик, художник-портретист, віртуозний барабанщик і жартівник, який полюбляв розігрувати друзів та колег і часто сам потравляв у кумедні ситуації… Ніхто краще за нього не розповість про неймовірно-божевільні пригоди, на які науковця штовхала невгамовна цікавість, – пишеться в анонсі.

Автобіографія Річарда Фейнмана – це вибухова суміш високого інтелекту, мудрості, безмежної допитливості та разючої сміливості. Книга з’явилася в українському перекладі цього року у видавництві «Наш формат» та присвячена до 100-річчя з дня народження видатного вченого.

28 квітня – презентація книжки Оксани Лущевської «Опікуни для жирафа» і майстер-клас з аплікації

28 квітня о 14.30 в книгарні настане час для дітлахів, адже тут відбудеться презентація книги Оксани Лущевської «Опікуни для жирафа» за участю авторки (скайп-включення) і майстер-клас.

Оксана Лущевська – дитяча письменниця, перекладачка, літературознавиця. Народилася 1982 року в м. Тальне. Закінчила 2004 року філологічний факультет Уманського дер­жавного педагогічного університету ім. Павла Тичини. З 2010 до 2012 року навчалася в магістратурі Пенсильванського державного університету (США). Здобула ступінь доктора наук у галузі освіти в Університеті Джорджії. Авторка 30 книжок для дітей та підлітків. Переможниця ІІ Всеукраїнського конкурсу творів для дітей шкільного віку «Золотий лелека» (2008). Лауреатка конкурсів «Гранослов» (2007), «Витоки» (2008), «Рукомесло» (2008, 2009) та Літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» (2009). Співзасновниця літературно- мистецького порталу «Захід-Схід», «Рейтингу критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року», а також блогу про сучасну дитячу літературу «Казкарка».

  • У день народження Оля загадує бажання: «Хочу цілий тиждень ходити в зоопарк!». І ось дівчинка йде туди з братом і татом. У зоопарку вони дізнаються, що можна стати опікунами для тварин. І разом вирішують опікуватися жирафом Джуто. Оля хоче, щоб усі звірі в зоопарку були доглянутими і любленими. І в неї з’являється ще одна мрія. Але яка? У цій книжці міцно переплітаються щира дитяча любов і глибоке розуміння взаємозалежності між природою та людиною, – пишуть про книгу автори в анонсі.

Діти зможуть не тільки власноруч створити свою тваринку для опіки, але й почути і побачити авторку книжки через скайп-включення прямо зі США.

 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору