× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Реконструкцію “Хіміка” розпочнуть з освітлення: вінничани схвалили зміни до детального плану парку

Вчора, 11 червня, у Вінниці відбулися чергові громадські слухання щодо парку Хімік. На них внесли зміни до детального плану парку і зазначили, що першим етапом його реконструкції буде нове якісне освітлення.

На сайті Вінницькї міської раді повідомили, що вчора мешканці одноголосно ухвалили зміни до детального плану кварталу, обмеженого вулицями Некрасова, Академіка Янгеля (Фрунзе), Батозька (Кірова), Героїв Крут (Червоних курсантів). Відомо також, що ці зміни містили положення Концепції розвитку парку, яку протягом минулого року розробили в КП «Інститут розвитку міст» із залученням мешканців Замостя та спільно з архітекторами.

Детальніше з концепцію можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Найближчим часом буде облаштоване тимчасове освітлення території парку (по наявних опорах), а вже після передачі території парку на баланс утримувача, буде розроблено проект освітлення та інші розділи проектно-кошторисної документації, згідно з наявною Концепцією, – йдеться у повідомленні. –Реконструкцію парку планується здійснювати поетапно. Нове якісне освітлення, відповідно до розробленого проекту, буде першим етапом реконструкції, який проводитиметься за підтримки Вінницької міської ради та уряду Німеччини та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Нагадаємо, що Концепція передбачає додаткові зелені насадження, освітлення, лави, смітники, вбиральню, покриття і бігові доріжки, спортивні тренажери, дитячий майданчик, відеонагляд, wi-fi, зону вигулу собак, велопарковки і відсутність забудови на території парку.

Крім того планується облаштування трьох зон:
1. «Реакція» – з максимальною соціальною взаємодією (простір головної алеї і ключової локації);
2. «Вибух», де дитячі активності і спорт створюють динамічну атмосферу;
3. «Розчинення» у природі – де максимально зберігається відчуття перебування у лісі.

Базові принципи Концепції:
1. парк є локальним, а не загальноміським;
2. найбільшими цінностями парку є дерева та відпочинок на свіжому повітрі;
3. у парку має бути акцент на здоровому способі життя;
4. врахування потреб різних вікових та соціальних груп і сприяти їх взаємодії;
5. парк є місцем комунікації та інтеграції людей;
6. парк повинен мати власну ідентичність та бути унікальним.

За перебігом процесу реконструкції парку Хімік можна стежити на сторінці “Дослідницький урбан-проект “Хімік” у Фейсбук. Крім того інформація про проект є на сайті Вінницької міськради в розділі “Інтегрований розвиток міст” – “Демонстраційний проект “Парк Хімік”.

Фото – vmr.gov.ua

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору