× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Реконструкцію другої черги Замостянської обіцяють завершити до Дня Міста. ФОТОРЕПОРТАЖ

Очікувалося, що реконструкція другої черги вулиці Замостянської триватиме майже рік – до березня 2020. Втім, місто отримало фінансування з державного бюджету і тепер маємо “подарунок для вінничан” – здати об’єкт в експлуатацію обіцяють вже до Дня Міста.

У Вінниці наразі в самому розпалі реконструкція другої частини вулиці Замостянської. Там вже демонтували дорожнє покриття, гучно працює спецтехніка, а робітники саме встановлюють і зварюють трамвайні колії з одного боку вулиці.

 

 

 

Зі слів Володимира Ніценка, директора Департаменту комунального господарства та благоустрою, встановлення першої частини колій завершать вже за три тижні, а повністю трамваї почнуть курсувати вулицею орієнтовно за півтора місяця.

Щодо трамвайних колій, то це так само буде “оксамитовий шлях”.Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що ця технологія добре себе зарекомендувала, адже “створює набагато кращі умови для руху трамваїв, і найголовніше – набагато більше зменшує шум і гуркіт трамваїв для мешканців, які проживають саме на цій вулиці”.

 

 

Не менш важливим вінницький міський голова назвав і влаштування тут зливової каналізації (536 метрів). З його слів, за останні три-чотири роки у Вінниці облаштували десятки кілометрів нової і відремонтували старої зливової каналізації. На Замостянській її взагалі не було, і перша черга реконструкції вже показала її в дії.

Як зазначив Володимир Ніценко, “коли була потужна злива, що аж люки виривало, на Замостянській вода сходила швидко”.

 

 

Що ж до благоустрою, що реконструкція другої черги Замостянської передбачає облаштування трьох нових павільйонів трамвайних зупинок: біля “Прозорого офісу”, біля стадіону і біля магазину “Варшава”.

Біля “Прозорого офісу” зупинка буде розташовуватися там, де зараз паркуються автомобілі. Натомість парковку облаштують праворуч будівлі. Крім того “дахи” зупинок зроблять із темного матового скла, яке захищатиме від сонця. Це буде вперше у Вінниці, й Володимир Ніценко зазначив, що вже дав розпорядження, аби таким чином почали “затемнювати” решту міських зупинок.

 

Загалом реконструкція другої черги є продовженням першої. Від вулиці Стеценка до вулиці Стрілецької так само збережуть ширину тротуарів і висадять вздовж них дерева.

Загалом озеленення передбачає 220 нових саджанців. Водночас, зі слів Володимира Ніценка, комунальники зрізали 50 старих дерев, а молоді – пересадили. Зазначимо, що на першій черзі реконструкції вулиці висадили 210 дерев.

 

 

Також на цій частині Замостянської облаштують велодоріжки, встановлять лавки (40 шт) та урни (31 шт), облаштують систему зовнішнього освітлення (189 світильників), систему відеонагляду (25 камер) тощо.

Одним із цікавих пунктів у переліку робіт було ще спорудження фундаменту під “Варшавський замок”. Раніше, у відповіді на інформаційний запит, нам повідомили, що йдеться про розміщення в перспективі об’єкта малої пластики “Варшавський замок” на розі вулиць Замостянської та Стрілецької, а саме – в пішохідній зоні на алеї по Стрілецькій. Додамо, що цей район вінничани називають “Варшавою”. А сьогодні Сергій Моргунов пояснив, що така інсталяція – лише один з можливих варіантів.

– Ми звернулися до наших польських колег з Варшави і Кельце, що якщо вони мають бажання, могли би нам подарувати якусь інсталяцію, яка пов’язана безпосередньо з Варшавою. Ну наприклад, хто був у Варшаві, там біля Варшавського замку є його чугунна міні-копія… Такого виду замок можна було би поставити. Але поки що відповіді немає.

Якщо її не буде, то ми просто зробимо фундамент, а далі може хтось із наших митців запропонує якусь цікаву родзинку саме для цього мікрорайону. Ви ж знаєте, що в нас кожен мікрорайон має як історичну, так і народну назву. І так само цей мікрорайон по-народному називається “Варшава”. Я думаю, що такі речі треба зберігати і через ось такі інсталяції про це нагадувати, – розповів Сергій Моргунов.

 

Проект другої черги реконструкції також передбачає:
– влаштування водопроводу – 522 м.п.
– влаштування побутової каналізації – 140 м.п.
– влаштування системи поливу – 500 м.п.
– перенесення низькострумних мереж в підземну каналізацію – 500 м.п.
– заміна трамвайних колії з укладанням рейок NT-1 – 1,5 км
– влаштування алеї з клінкерної плитки – 3211 м2
– влаштування ФЕМ між коліями – 2760 м2
– влаштування а/б тротуарного покриття – 9729 м2
– влаштування а/б дорожнього покриття – 7830 м2
– влаштування зелених зон – 1810 м2

І все це виконають не до березня наступного року, як передбачалося тендерною документацією, а вже до Дня Вінниці, який відзначають у першу суботу вересня.

 

 

Нагадаємо, що реконструкція вулиці Замостянської триває з весни 2018 року та відбувається у дві черги. Згідно з останнім тендером, реконструкцію другого відрізку, а саме від вулиці Стеценка до Стрілецької, мали завершити навесні наступного року. Вартість другої черги становить 89 мільйонів гривень, з яких 45 мільйонів – це фінансування з державного бюджету. І те, що це фінансування уже надійшло, і стало вирішальним фактором.

– Ми не розуміли, чи буде фінансування з державного бюджету, тому планували завершити реконструкцію в наступному році. Але кошти вже поступили на рахунки і ми змогли скоротити графіки виконання робіт, тож в цьому році до Дня Міста повинні закінчити, – пояснив Володимир Ніценко.

Тут я хочу подякувати Уряду і Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману за таку підтримку. Багато проектів у Вінниці ми б не змогли реалізувати за такий короткий період часу, якби не фінансова підтримка з державного бюджету. Наприклад, без додаткового ресурсу ми б ще займались першою чергою Замостянської. А так ми вже перейшли на другу чергу. Так само по проспекту Космонавтів. Ми б тільки підійшли до третьої черги якби не підтримка державного бюджету, – зазначив Сергій Моргунов.

Також вінинаголосив, що саме вересень “це той місяць, коли повністю вулиця Замостянська, а це майже кілометр, в комплексі буде завершена. І це буде гарний подарунок для вінничан“.

Раніше повідомлялось, що одразу після Замостянської розпочнеться реконструкція алеї по вулиці Стрілецькій. Замостянську закінчать раніше, а от Стрілецьку ремонтуватимуть, як і планували, вже наступного року.

– Проектно-кошторисна документація фактично уже виготовлена. Там також дороговартісний проект, але можливості бюджету ми вже будемо розглядати на наступний рік, – зазначив Володимир Миколайович. – Теж цікавий проект такий: як на Проспекті космонавтів. В нас ще в планах зробити пішохідну зону красиву на Стеценка (до Хіміка), і в наступному році вже облаштувати парк Хімік. Таким чином всі “пазли” складуться і цей мікрорайон заграє.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також: У Вінниці на продовження ремонту Замостянської планують виділити близько 89 мільйонів

 

 

 

 

 

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору