× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Реконструкція парку “Хімік” може розпочатися в 2019 році

Під час презентації результатів вивчення громадської думки стосовно майбутнього парку “Хімік” було вирішено створити так звану “команду парку”. Туди входитимуть волонтери і волонтерки, які шукатимуть різні шляхи покращення благоустрою і всебічного розвитку парку.

Вчора на території парку “Хімік” відбулася презентація результатів вивчення громадської думки щодо створення парку. Команда “Інституту розвитку міст” також розповіла про підсумки розгляду цієї інформації депутатською комісією.

Нагадаємо, що 21 червня постійна комісія міської ради з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи розглянула результати вивчення громадської думки щодо створення парку культури і відпочинку “Хімік”.   

Після презентації та короткої дискусії було запропоновано створити “команду Хіміка”.

– Можливо, ми її назвемо команда “Активний парк”. В ній має бути кілька напрямків. Одні люди – координатори – будуть працювати над тим, щоб проводити тут події регулярно, інформувати мешканців про те, що відбувається. Друга група може бути майстрами – люди, які створюватимуть тимчасові об’єкти: лавки, лежаки тощо. І третя група, яку ми теж хочемо мати в рамках команди – це дослідники, потенційні урбаністи. То може бути молодь, яку ми будемо відправляти на тренінги, щоб вони виросли і розвинулись, – розповідає директорка КП “Інститут розвитку міст” Аліна Дяченко.

До кінця року планується створити концепцію майбутнього парку “Хімік” з урахуванням побажань громадськості та передати її проектній організації. Та в свою чергу має підготувати проектно-кошторисну документацію, розрахувавши загальну вартість реконструкції.

– Якщо депутатський корпус зрозуміє і вирішить, що це перспектива на наступний рік, то ця сума має бути закладена в бюджет на 2019 рік. І вже протягом року по тій проектно-кошторисній документації має бути реалізований проект, – зазначає Аліна Дяченко.

На її думку мешканці сусідніх із парком вулиць і просто зацікавлені вінничани мають бути присутніми на всіх етапах підготовки та реалізації проекту. Опитування громадськості також буде відбуватися регулярно. Наприклад, варіанти концепції парку будуть винесені на обговорення.

– Ніколи не закінчиться спілкування з мешканцями. Це повинно бути й тоді, коли тут облаштують парк. Все одно потрібно створити якусь таку модель управління парком з боку мешканців. Хто б тут не прибирав, з боку мешканців має бути якась група контролю. Саме тому “команда парку” починає формуватися вже зараз. Якщо хоча би п’ятеро людей, які тут долучаться і будуть відчувати себе відповідальними, то це буде успіх.

Основою майбутньої команди мають стати саме ті люди, які проживають неподалік від парку. Але долучатися до її діяльності можуть всі охочі. Для цього потрібно заповнити анкету.    

Ілюстративне фото – “33 канал”

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору