× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Реконструкція бою за Вісмар на ставці Гітлера “Вервольф” під Вінницею. ВІДЕО

Дві сотні реконструкторів з різних країн, міномет і гармати, числені глядачі з усієї країни та море оплесків. На ставці Гітлера “Вервольф” відбулася чергова реконструкція подій Другої світової війни, і цього разу реконструктори відтворили бій, що відбувся поблизу німецького міста Вісмар у 1945 році, наприкінці світової війни. 

На початку вересня в Стрижавці під Вінницею вже традиційно влаштовують фестивалі військово-історичної реконструкції “Жива історія”, що присвячені подіям Другої світової війни. Цьогоріч, як і в попередні роки, дійство відбувалось на території колишньої ставки Гітлера “Вервольф”. Як все відбувалося – дивіться в нашому короткому відео від Миколи Геркалюка, Марини Сербінович та Romello Romcha.

Подія стала реконструкцією боїв за німецьке місто Вісмар на початку травня 1945 року. Тоді, в напрямку міста із заходу просувались союзницькі британські та американські війська. 2 травня вони здолали опір німців поблизу міста Гаденбух і зайняли Вісмар. Того ж дня зі сходу до міста увійшли частини 2-го Білоруського фронту. Організованого опору від німецьких частин вже не було, проте подекуди вони намагались атакувати за підтримки бронетехніки. До 5 травня опір повністю припинився, а 7 травня відбулась зустріч британського фельдмаршала Монтгомері та радянського маршала Рокоссовського. Варто зазначити, що реконструювався саме умовний бій, який міг би відбуватись за описаних вище умов. Втім, як зазначили організатори, він був максимально наближений до реальності.

Більше про подію та багато фото – читайте і дивіться за цим посиланням.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору