× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Реабілітаційний центр “Гармонія” перейменували на честь Раїси Панасюк

У Вінниці реабілітаційному центру “Гармонія” присвоїли почесне ім’я Раїси Панасюк – відомої в усій країні активістки, яка за життя боролася за права людей з інвалідністю.

Відповідне рішення «Про присвоєння почесного імені комунальному закладу «Міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія», зміну його найменування та затвердження Положення в новій редакції» підтримали сьогодні, 27 червня, на 42-ій сесії Вінницької міської ради.

Відтак нині Комунальний заклад матиме назву «Міський центр соціальнопсихологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк».

Зазначимо, перейменування відбулось за подання міського голови Вінниці Сергія Моргунова. Про це стало відомо ще на початку лютого під час демонстрації автомобіля для перевезень людей з інвалідністю. Міський голова зазначив, що перейменування Центру потрібно, “щоб пам’ять була про Раєчку”.

Сьогодні Сергій Моргунов зазначив, що рішення є надзвичайно важливим.

– Центр був її головною ціллю в житті, вона багато зробила для того, щоб люди з обмеженими можливостями могли адаптовано пересуватися та жити у Вінниці.

Також міський голова зазначив, що Раїса Панасюк також відома на всю країну, оскільки боролася за права людей з інвалідністю на загальнодержавному рівні.

Нагадаємо, Раїса Панасюк померла 17 вересня 2018 року після тривалої тяжкої хвороби. Видатна вінничанка, почесна громадянка міста та Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю, Раїса Панасюк боролася з тяжкою онкологічною хворобою. Відомо, що останні години свого життя активістка перебувала в комі.

Раїса Панасюк відома всій країні своєю боротьбою за права людей з інвалідністю. Переважним чином саме завдяки її зусиллям та очолювана нею ГО “Гармонія”, Вінниця стала одним з найкомфортніших міст для людей з інвалідністю та поширила практику створення безбар’єрного середовища на всю країну.

Зазначимо також, що сьогодні також під час сесії Вінницька міськрада погодила надбавки викладачам та реставрацію школи-історичної пам’ятки, а також створила відділ, який стежитиме за правильним паркуванням у місті.

Читайте також:

In memoriam: якою запам’ятає Україна вінничанку Раїсу Панасюк

Місцеві герої: Раїса Панасюк – вінницька борчиня за доступність. ВІДЕО

“Дорогій Раєчці”: як Вінниця прощалася із Раїсою Панасюк. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору