Разом до вершини: вінничанин шукає можливість підняти друга з ДЦП на Говерлу. ВІДЕО

Одна шалена мрія на двох — вінничанин Євген і Юрій вирішили підкорити найвищу українську вершину — Говерлу. Здавалося б, нічого особливого, якби не хвороба одного із хлопців — церебральний параліч.

Говерлу хлопці збираються підкорювати в незвичайний спосіб — Женя понесе Юру на своїх плечах. Як повідомляється у сюжеті ТСН ці шаленці будуть першими, хто підніметься на гору в такий спосіб.

На початку сюжету з’являється хлопчина у модних окулярах та стильному капелюсі – це Юра, або як його ще називають Гоша. У нього церебральний параліч: хлопець не ходить, відмовила права рука, але Гоша не любить, коли його жаліють.

Він ганяє містом на своїй модній «чортопхайці», заграє з дівчатами, проводить семінари для таких самих як він людей на візках, їздить на всілякі курси, вчиться на психолога.

Найкращий друг Гоші – Євген: атлет, боксер, борець. Такій дружбі боксера і хлопця на візку багато хто дивується.

Батько Жені розповідає, що хлопці товаришують ше з дитинства, а друзі навіть не пам’ятають на чому зійшлися в дитинстві.

  • Друг — це дійсно не той з ким цікаво і весело, а той хто перевіриться в якійсь дійсно важкій ситуації . Той, до кого ти підеш не просто в складній ситуації, а насправді за порадою, яка може багато чого змінити, – розповідає Євген.

Друзі пригадують як у підлітковому віці посварилися і через дурницю не спілкувалися півтора роки, але за той час вони обидва зрозуміли, що таке їхня дружба. І от тепер через декілька років Євген вирішив перевірити її горами.

  • Найважливішим у цьому всьому є те, що Юрка ніколи не бачив гори. Ви бачили гори, я бачив гори, ось ці люди поруч також бачили гори і вони їх бачили зверху, а Юрка цього не бачив і він їх побачить звідти, не по телевізору, а саме своїми очима. Ось це основна ціль, – говорить Женя.

Але як може людина на візку забратися на найвищу вершину України? Рішення єдине: Женя винесе друга на своїй спині. Але чи можливо це, вони ще не знають, бо раніше до них такого ніхто не робив.

  • Коли ми з Юрою обговорювали цю ідею, то він сказав, що я ненормальний. Сама ідея по собі не те, що нестандартна – вона дещо неадекватна, – ділиться враженнями Женя.

Хлопці розуміють, що без спеціального спорядження вершину не підкорити. Женя читає спеціальну літературу, вивчає основи інженерної справи. Він розуміє, що потрібне міцне, але дуже легке кріплення, він робить ескізи, відсилає провідним фірмам міжнародним корпораціям, відповідь одна — таке обладнання виготовлятимуть довго від півроку до восьми місяців, а коштуватиме воно дуже дорого, тому що це ексклюзивне замовлення.

Попри численні відмови друзі не здаються та відправляються до столиці, щоб знайти тих, хто допоможе їм втілити мрію обох у життя.

Продовження історії – вже незабаром на Vежі.

За матеріалами ТСН

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору