Ракети, хіп-хоп і собаки: дитячий день у Вінниці завершився танцями

Кілька сотень дітей та їх батьків прийшли сьогодні, 1 червня, на Європейську площу аби подивитися на звітний концерт вихованців клубу для дітей та підлітків “Універ” й таким чином долучитися до дитячого свята.

Протягом декількох годин вінничан розважали музичні номери та конкурси, а родзинкою свята став показовий виступ поліцейської службової собаки.

Офіційний старт святу дав запуск макету ракети, який, щоправда, вдався лише з другого разу та із заміною самої ракети. Цей “виступ” підготували викладачі та вихованці клубу авіамоделювання, які також принесли на площу ще декілька макетів ракет та літаків, щоб познайомити вінничан із своїм захопленням.

  • Ми займаємося з дітьми понад п’ять років. Трохи відродили саму культуру авіамоделювання, – розповідає викладач клубу авіамоделювання Родіон Юрійович. – Складаємо  більшість моделей самостійно. Тут у нас є “Енергія”, виконаний з паперу. Це точна копія існуючої ракетно-космічної системи, до речі, макет діючий та запускається за допомогою спеціального реактивного двигуна, а на землю повертається за допомогою парашуту.

Учні клубу авіамоделювання – 12-річні Владислав Шафренко та Ілля Нечипорук – зізналися, що захоплені виготовленням різноманітних ракет та літачків і вже самостійно виготовили декілька макетів з паперу. Разом з цим, найважчою частиною вважають виготовлення ракет, адже там найбільше маленьких та складних деталей,  а також виготовлення парашуту, аби макет м’яко повернувся на землю.

Для глядачів на Європейській площі юні таланти підготували понад десяток вокальних та хореографічних номерів, серед яких були навіть хіп-хоп, гімнастика та бойовий гопак.

Для деяких танцюристів виступ на площі став взагалі першим публічним виступом. Окрім цього свої творчі напрацювання представили маленькі майстри, які  виготовляють різноманітні вироби з бісеру, круп та пап’є-маше.

Урізноманітнили концертну програму виставкою вибухотехніки та зброї. Серед іншого, там були показані захисний костюм вагою понад 70 кілограм,  який використовують при розмінуванні, а також робот для розмінування небезпечних предметів на відстані, бронежилети, каски.

Ця виставка викликала жваве зацікавлення у хлопчаків, які могли приміряти шоломи та потримати у руках гранати, міни та гранатомети. Звичайно, не бойові, а муляжі.

  • Ми сьогодні покажемо дітям, яка у поліції є спецтехніка, розкажемо дітям про те, як себе поводити на дорозі та не постраждати під час літніх канікул, та що робити при виявленні різних небезпечних предметів. Також познайомимо із службовою собакою, яка допомагає нам у розкритті різних злочинів. Найкраще діти сприймають виступи собак, на мою думку, але, звичайно, є хлопчики які дуже цікавляться вибухотехнікою, – розповідає майор поліції Ольга Телепенко. 

А ось дівчат більше захоплювали танцювальні номери на площі та аквагрим. Серед натовпу глядачів можна було також побачити мімів та аніматорів у костюмах героїв з відомих мультиків.

Майже наприкінці свята чи не найбільшу кількість дітлахів та їх не менш зацікавлених батьків зібрав виступ поліцейської німецької вівчарки Доріс.

Чотирилапа помічниця служить у поліції від свого народження – вже чотири роки, останні два з яких бере участь не лише у показових виступах у дитячих таборах, а й проходила зону АТО, де шукала зброю та вибухові речовини. Протягом свого виступу Доріс показала вміння виконувати різні команди як мовою жестів, так і голосові.

А завершилось дитяче свято на Європейській площі співом у караоке.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору