Рада замість парламенту: у Вінниці створюють нову Студраду при ОДА

На Вінниччині створюють Студентську раду при голові облдержадміністрації. Мета її існування – сприяння участі студентської молоді у формуванні та реалізації державної молодіжної політики в регіоні, активізації її громадської активності.

16-18 листопада відбудеться Обласний форум “Студентська рада Вінниччини” після якого новостворений орган має запрацювати “на повну”.

8 листопада керівник ОДА Валерій Коровій підписав розпорядження № 787 “Про затвердження положення про Студентську раду Вінниччини”. З нього стає зрозуміло, що Студентська рада замінить Студентський парламент, який було створено ще в 2010 році. Згідно з новим положенням Студентська рада – це консультативно-дорадчий орган при голові ОДА з власною структурою та повноваженнями. Головною управлінською ланкою буде Сесія Студентської ради, що проводитиметься раз на півроку. А у міжсесійний період працюватиме виконавчий орган – Президія Студентської ради.

Складається Студентська рада з делегатів, які визначаються органами студентського (або учнівського) самоврядування вищих навчальних закладів, коледжів, технікумів та професійно-технічних навчальних закладів Вінницької області. Кожен, хто обирається до Студради має подати до Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА довідку про навчання та витяг з протоколу засідання органу студентського (учнівського) самоврядування щодо виборів представників від навчального закладу. Далі персональний склад ради затверджується головою облдержадміністрації.

Серед основних завдань ради: захист прав та інтересів студентства, активізація громадської активності та підвищення рівня правової освіти студентів області, формування національних і загальнолюдських цінностей, а також пропагування здорового способу життя.    

Як повідомляє Департамент соціальної та молодіжної політики ОДА, 16-18 листопада у Вінниці відбуватиметься Обласний форум “Студентська рада Вінниччини”. Його учасники зможуть взяти участь в розробці положення студентського самоврядування, обрати голову та провести першу сесію Студентської ради. Також передбачені зустрічі з головою ОДА Валерієм Коровієм та головою облради Анатолієм Олійником. Місце проведення форуму – готель “Поділля”, початок о 09:00.   

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору