× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Питання виділення землі Київському патріархату в парку “Хімік” зняли з розгляду сесії

Землю під храм Київського патріархату у парку «Хімік», що по вулиці Некрасова, не виділятимуть. Принаймні на сьогоднішній сесії міської ради, позаяк 23 лютого депутати міської ради зняли це питання на додатковий розгляд.

Нагадаємо, що ще навесні минулого року декілька разів відбувались громадські слухання, аби місцеві мешканці вирішили чи збудують храм на території парку, нехай і занедбаного. Вінничан переважно хвилювало, чи не доведеться пожертвувати дитячими майданчиками задля церкви і навіщо взагалі її будувати у парку, яких на території Замостя і так небагато.

Тоді ж представники міської влади показали проекти з приблизним місцем розташування культової споруди, а також пообіцяли відновити алеї для прогулянок, облаштувати дитячі та спортивні майданчики, відновити фонтан та забезпечити парк парковкою. Під церкву ж тоді відводили близько 350 квадратних метри. На громадських слуханнях більшість зрештою підтримала будівництво, однак місцеві активісти ще довго не здавалися, намагаючись відродити культурне життя парку і показати, що він може існувати завдяки зусиллям місцевих мешканців.

Водночас слід зазначити, що на території Вінниці досі немає жодної повноцінної церкви Київського патріархату.

Коли нещодавно питання будівництва храму у парку знову підняли у міські раді, активісти вкотре виступили проти. Сьогодні, 23 лютого, на сесії міської ради депутати мали вирішити чи виділяти землю, а саме 22 сотки парку, Управлінню Вінницької Єпархії Української Православної Церкви під будівництво.

Візуалізація, яка була показана на громадських слуханнях

 

Однак, аби не загострювати і без того непросту ситуацію у місті та не збільшувати кількість протестів (варто згадати лише нещодавні гострі ситуації із Сабарівським кладовищем та погруддям Шевченка на Майдані Небесної сотні), депутати вирішили зняти з розгляду питання “на доопрацювання”. З такою пропозицією виступила депутатка Антоніна Іващук.

Коментуючи це питання під час сесії, міський голова Сергій Моргунов зазначив:

  • Мене дивує, що це питання настільки заполітизоване. Давайте ми зробимо це спільно з громадою: вислухаємо думки мешканців, які там проживають, проведемо відповідні круглі столи, можливо проведемо конкурс за прикладом, як з проспектом Коцюбинського, і спільно вирішимо, яке має бути функціональне призначення цієї території.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору