× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Тепер діти можуть домальовувати мені ріжки в підручниках”: Сергій Пантюк презентував у Вінниці свою нову збірку віршів

Під час свого чергового візиту до Вінниці Сергій Пантюк розповів про пошуки талановитих авторів, книгу, яка вийшла друком у Вінниці та творче життя.

Вчора, 17 квітня, у креативному просторі «Level80» відбувся творчий вечір поета, культменеджера та організатора фестивалю «Віршень» Сергія Пантюка. Ще на початку зустрічі автор подарував та підписав книгу переможниці конкурсу до Дня дитячої книги.

– Мені дуже приємно, що сьогодні саме така камерна атмосфера, бо я виступав і на стадіонах в своєму житті, але от коли таке коло, то це дуже тепло, по-домашньому. Враховуючи, що сьогодні мав дві зустрічі і тригодинне інтерв’ю, я посадив голос трохи, але думаю, що кричати тут не потрібно буде, – зазначив поет на початку презентації та розповів коротко про творчий доробок, а він у автора доволі солідний – 16 книг, а багато творів перекладені різними мовами світу.

Також Сергій розповів, що йому дуже приємно, що його книги увійшли до шкільної програми та додав, що діти можуть домальовувати йому вуса та ріжки на фото у підручниках.

Загалом поет також розповів про те, що мандрує Україною у пошуках молодих талантів, адже всі звикли, що активне культурне життя відбувається у великих містах.

– Це не просто такий мій тур – це в певній мірі популяризаційний тур для літературних справ. В мене є чудовий проект, який називається «Віршень» – це фестиваль, який я роблю 22-ий рік поспіль. Повна його назва Всеукраїнський фестиваль поезії і авторської пісні, тому що авторська пісня – це теж поезія з гітарою, ми стараємося підтримувати. У цього фестивалю є декілька цілей, які по важливості не мають значення: перша – популяризація української поезії, друга – пошук нових талантів.

– Ми сьогодні зустрічалися із студентами. Виявилося, що багато пишуть і це добре. Ми переживаємо такий літературний підйом на сьогоднішній день: з’являється дуже багато молодих авторів, а ще ми боремося із провінційністю. На жаль, від Радянського Союзу у нас залишився штамп такого типу “я вінницький поет” чи якийсь ще там. Я вважаю, що поет український, в незалежності від того де ми живемо, якщо ми пишемо і працюємо в Україні, то ми українські поети. Ми руйнуємо цей стереотип, шукаючи молоді таланти і витягуючи їх на всеукраїнський рівень.

Вінниця – це вже п’яте місто, де цього року популяризується тема фестивалю “Віршень”. Минулоріч Сергію вдалося знайти у містечку Бар Вінницької області талановитого хлопця, який пише український реп Миколу Кучерявого. Цього року репер отримав диплом “Відкриття року” на фестивалі Пантюка.

Вінниця для Сергія не є чужим містом, адже цьогоріч саме у нашому місті у нього вийшла нова поетична збірка “Про100 вірші: емоції і стани”.

– Це нові тексти, написані протягом 2015-2017 років. Чому назва така? Тут сто віршів, які ніде не друкувалися. Справді вона різниться з моїми попередніми книжками, бо в тих тексти екзистенційно насичені якимось багатими асоціаціями, образами для того, щоб читати ті книжки треба мати певну підготовку, знати багато- багато фактів, розуміти звідки який образ, чому він приплив, то тут ці тексти – це тільки те, що вибухнуло з душі у різних-різних обставинах.

Загалом невеличка книга поділена на чотири розділи: перший – тексти написані на Сході, другий – так звані філософські тексти, третій – лірика, останній – це перевертальні тексти.

Під час творчого вечора Сергій зачитав декілька віршів із кожного розділу. У поезії автора справді відчуваються емоції і стани: вірші не схожі між собою, мають асболютно різний настрій і мотив – від війни до веселої лірики.

В останньому розділі можна знайти і вірші, які можна прочитати в дзеркалі, і навіть ті, які написала кишеня поета. Звичайно, Сергій під час презентації багато жартував та розповідав історії, пов’язані із творчої діяльністю, а вечір вийшов дійсно домашнім та затишним.

 

 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору