Привезти Київ у Вінницю: на Соборній відкрився CHERDAK

Найновіший, найдорожчий та найбільш претензійний серед усіх вінницьких “вільних просторів”. На восьмому поверсі ТЦ “Sky Park”, з неймовірним виглядом з вікон – котрі простягаються від стелі та до підлоги – у Вінниці відкрився новий “простір для всього” – CHERDAK.

Саме в ці хвилини на CHERDAK’у розпочинається перша велика вечірка, де хедлайнером стане The Maneken: той самий, фронтмен якого – чоловік та творчий партнер проекту Onuka. Поки ми перебували в закладі, Євген Філатов (фронтмен The Maneken) зі своєю командою саме здійснювали саундчек.

За дві години до початку вечірки VежА зустрілася з арт-директором CHERDAK’a, аби зрозуміти, що це взагалі таке – Cherdak.

Виявилося, що заклад не позиціонує себе як коворкінг. Це, швидше, інтелектуальний простір: місце, яке може бути корисним Вінниці, аби вінничани отримали ще одну локацію для дозвілля з інтелектуальним ухилом, окрім кінотеатрів/боулінгів/нічних клубів. Автори ідеї кажуть, що хочуть сюди привозити справді якісних спікерів, умовно кажучи – “привезти Київ до Вінниці” і вважають, що на це тут є попит – пояснює арт-директор сидячи в м’якому-кріслі мішку біля величезного панорамного вікна з виглядом на увесь центр Вінниці.

Такі вікна тут – по всьому периметру, а у VIP-кімнаті навіть встановлений телескоп, аби спостерігати за зірками. Хоча і без нього до вікон буквально “прилипаєш”, спостерігаючи за людьми, машинами і трамваями, котрі рухаються внизу по Соборній.

Команда закладу знайшла це місце свого часу випадково: усі ці 500 “квадратів” були захаращені, як на справжньому горищі. Тому і про назву ми особливо не думали – вона сама собою виникла.

Принагідно запитуємо, чому обрали слово з російської мови для назви українського закладу: виявилося, що навмисно написали назву латинкою, аби вона була не російська і не українська ніби. Пояснюють, що написати так слово “горище” було би складніше.

Попри те, що CHERDAK не позиціонує себе як класичний коворкінг, сюди можна приходити працювати: поки з 10:00 до 22:00, але невдовзі обіцяють створити умови для роботи у режимі 24/7.

Перша година перебування тут коштує 40 гривень, а увесь інший час на CHERDAK’у можна перебувати безкоштовно. Продаються також абонементи: 2000 гривень на місяць, з яких половина – це бонусний рахунок для бару (який також тут є) або ж для відвідування заходів на території простору. Є також піврічний абонемент вартістю 10 тисяч гривень, з яких шість тисяч – рахунок на оплату напоїв-закусок та заходів в CHERDAK’у.

До речі, про заходи:

 • Мова йде про те, щоб тут відбувалися корисні та важливі заходи для міста: від виступів бізнес-тренерів національного масштабу до дитячих майстер-класів. Зокрема, ми хочемо акцентуватися на івентах з IT-сфери, fasion-галузі та подібному. Наприклад, вчора в нас планувався виступ очільника компанії Concert.UA, однак через певні обставини він не зміг приїхати, – каже арт-директор.

Заклад також велику увагу приділятиме вечіркам та концертам: вже 1 грудня на CHERDAK’у виступить Олег Скрипка. Вартість квитків стартуватиме з 300 гривень.

Над концепцією та інтер’єром закладу працювали київські архітектори та дизайнери, однак головні акценти розставляв власник та “ідейний натхненник”, як його називає Анастасія – Фелікс Волков. Уся робота зайняла близько чотирьох місяців, в результаті простір був поділений на кілька зон, а деякі з них можуть бути об’єднані в одну або ж навпаки – відокремлені одна від одної.

 • З VIP-кімнати можна, наприклад, подивитися на зорі – ми встановили там великий телескоп. Тут, де ми сидимо – місце для коворкінгу. Трохи далі – місце для дитячих майстер-класів, зокрема. Наступна зона – це коворкінг-бібліотека: вона буде відповідно оформлена, а ще тут зробимо зелену стіну – з “мохом”.

Арт-директор також хвалиться ексклюзивною кавою, яку готують в закладі: вона нібито обсмажується на газовому ростері та має незвичний смак. Підходимо до бармена та питаємося, чи справді варять вони якусь “ексклюзивну” каву і розчаровуємося:

 • Нічого ексклюзивного в нас немає, є тільки американо/еспресо/капучіно.

До речі, тут також продають алкоголь – нам вдалося сфотографувати ціни: коктейлі від 55 до 120 гривень. .

Усі фото (крім останньої) Андрія Завертаного

Позначки: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
 • Наш Край

  чекаємо продовження бидло заходу з цінником на російській мові – BARDAK !!!

 • довбані колаборанти

 • Роман Кайнер

  Судячи з усього, ці москалики привезли до Вінниці не Київ, а Кієв.

 • Я Батькович

  й***ні малороси-хохли, як казав Мухарський

 • Viktoria Skvortsova

  кацапська мова в меню?

 • Ехидный Сыр

  Ахаха, не хило бомбит у свидомых от русского) А по делу есть что сказать? По-моему идея хорошая, но вряд ли взлетит в забитой Виннице, селюки не оценят.

 • Олександр

  кцп значить нахYй

 • Анатолій Почтар

  З Києва привезли до Вінниці Маскву.
  Хай котяться в пекло.

 • Encraze

  Крутая хипстерская туса. Но это точно не место для работы/коворкинга или чего-то такого.. Да и места для каких-то настольных игр и прочих активностей интеллектуального направления не видно на фотках. Разве что телескоп, но будем честны, мало кто будет в него смотреть осмысленно.
  Пока выглядит “интелектуальный простир” не очень интелектуально)

 • simaasan

  Невдала назва. Слово немилозвучне, кострубате і з уклоном у суржик. Римується недолуго. А ще Гугл каже що у Вінниці уже є дизайнерське бюро з такою ж назвою. Реально “Horyshche” це більш вдалий варіант.