× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Привернути увагу до фортеці та показати нову музику: у Барі відбудеться фестиваль «БарРокКо»

Вони обрали для прес-конференції, а точніше – прес-пікніка, галявину у Центральному парку, а для місця проведення фестивалю – міський стадіон і територію фортеці XVI століття, засновану італійкою Боною Сфорцою, з мальовничим краєвидом на річку Рів.

Без зайвого пафосу, на звичайних килимках посеред парку розташувалися організатори фестивалю «БарRockКо», журналісти та фрукти з напоями. У такій невимушеній атмосфері команда розповіла про деталі фестивалю, який вже 28 липня відбудеться у містечку Бар.

У 2017, після десятирічної перерви, з новими організаторами, концепцією та ентузіазмом фестиваль повернувся у Бар та був приурочений до Дня міста. Цьогоріч він повертається розширює територію, концепцію та музичне наповнення.

Фестиваль матиме дві сцени: головну, яка розташується на міському стадіоні – саме тут з 17.00 виступатимуть  «Аудиторія 238», «MniShek», «Respect Your Mom» , «Ярра» та хедлайнери «Karna» і «Rolliks» та «Зелену», яка знаходитиметься та території фортеці. На «Зеленій сцені» вже з 13.00 виступатимуть гурти, які попередньо подавали заявки та участь у фестивалі, а також ті, кого організатори запросили особисто. Серед них, «Zwyntar», «Rockoko», «Поророка», Проект «Gitarin».

Як розповів голова громадської організації «Актив.Бар» Сергій Мірчук, хедлайнерів фестивалю вони обирали самостійно:

– Ми спілкувалися з багатьма українськими гуртами стосовно їхніх вимог, зважали на те, наскільки їх часто чути на телебаченні, радіо чи випускали вони якісь альбоми. Тому ми зупинили вибір на хедлайнері «Karna» – вони якраз минулого року випустили альбом і в цьому році взагалі один із найфестивальніших гуртів. Другими стали «Rolliks», які мали творчу паузу з 2013 року, але минулого року зібралися у новому складі. Наш фестиваль один із перших, де вони гратимуть в оновленому складі.

При виборі інших гуртів  основним критерієм була оригінальність стилю. Всі відібрані учасники представляють різні жанри музики: від альтернативного року до фолку і класики.

Виявилося, що для деяких учасників фестивалю цьогорічний «БарRockКо» є певним повернення у Бар.

– У 2007 році на фестивалі Бароко хедлайнером був гурт «Н.Три». Цей гурт розпався у 2011 році. Його вокаліст Олексій Шманьов потім перейшов гурт «Karna», який цього року у нас хедлайнер. То він навіть у себе на сторінці написав пост типу «я повертаюся в Бар після 11 років», – розповідає Сергій.

У виборі учасників для організаторів також був важливим факт новизни та можливість показати містянам і гостям різні жанри музики.

– Ми й надалі плануємо розвивати інші музичні стилі. В нас є класична складова, от навіть модератор сьогоднішнього вечора Роман не випадково у цьому стилі. Він уособлює ось цього диригента, який є на флаєрі. І диригент у нас доволі такий незвичайний: ось тут можна побачити, що він має татуювання, тунелі і поруч з цим у нього більш класичний одяг, тобто це поєднання класичної музики і сучасної рок-музики – два в одному, – говорить одна із організаторок фестивалю Інна Ткачук.

Сергій додає, що хоча вони й намагалися обирати лише нові гурти, але для одного гурту на прохання гостей минулорічного фестивалю, зробили виключення:

– Хочеться, щоб фестиваль розкривав яскраві таланти. Того року в нас було сім учасників і майже всі ті гурти подалися цього року. Ми хочемо, щоб нові гурти приїздили, але вирішили, що один гурт із минулорічних таки запросимо. Це гурт з Борисполя «ЯРРА». Вони виконують фолк-музику на українській і старослов’янській мовах, виступають в історичному одягу, а ще серед п’яти учасників четверо – це одна сім’я: чоловік, дружина і двоє дітей, а барабанщик – друг сім’ї. Минулого року вони всім дуже сподобалися і потім почали запитувати чи вони будуть, тому ми і запросили їх ще раз.

Організатори додають, що запрошені гурти хоч і молоді, але мають свою активну та зацікавлену аудиторію і зможуть представити яскраву музичну палітру на фестивалі.

Що окрім музики?

З розширенням території фестивалю, з’явилися і нові ініціативи. Наприклад, ГО «Дивовижні» організовує Алею громадських ініціатив, де можна буде в інтерактивній формі дізнатися про діяльність різноманітних громадських організацій.

– Громадські організації будуть представлені поруч із Зеленою сценою. Все відбуватиметься в інтерактивній формі. Думаю, що буде цікаво, – говорить Інна.

Сергій додає, що вінницькі ГО також мають час долучитися до ініціативи та розповісти про себе на фестивалі в інтерактивній формі. Подібна ініціатива була реалізована в Києві на фестивалі «Atlas Weekend», де «Бар.Актив» також були учасниками і розповідали про себе у форматі бару, де можна було придбати різні напої.

Наразі організатори думають про можливість замовлення чартерних програм, адже транспорт з Вінниці і Бару ходить орієнтовно до 20.00. Також у планах – проведення імпровізованих екскурсій містом волонтерами.

Позаяк, фестиваль одноденний, то організатори не планували робити наметове містечко, але отримавши запити від потенційних відвідувачів, таки шукатимуть місце для нього.

Ще однією «родзинкою» фестивалю стане ексклюзивне крафтове пиво зварене спеціально до події.

– Ми не пропагуємо алкоголь, але й не відмовляємося від нього. В нас є такий місцевий бренд «Барська броварня», вони варять крафтове пиво. Ми робимо запит і вони спеціально під фестиваль варять лімітовану серію пива, – говорить Сергій.

До речі, троє присутніх представників команди, є працівниками Барської міської ради і займаються історичною спадщиною та культурними ініціативами. Сергій Мірчук розповідає, що підтримку міської ради вдалося отримати ще й завдяки передвиборчим обіцянкам кандидатів у мери:

– В 2015 році, коли були вибори місцевого голови, були дебати між ними, щось 5 кандидатів було. І майже всі говорили у своїй програмі відновити фестиваль «Бароко». Коли ми вже взялися за це, то нас підтримали.

Якщо минулоріч фестиваль був безкоштовним, то цього року організатори поставили символічну ціну – 50 гривень. Роблять це заради того, аби мати якийсь початковий бюджет на наступний фестиваль. Адже переважну більшість коштів команда «шукала» у спонсорів.

Загалом у фестивалю є три основних завдання: культурне дозвілля для місцевою молоді, створення події, яка була би центром тяжіння в Бар не тільки місцевих, але й туристів, а також привернення уваги до старовинної фортеці, на якій знаходитиметься «Зелена сцена».

Фото Андрія Завертаного 

 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору