× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Прозорий і з «тривожною» кнопкою: у Вінницькій ОДА встановили ліфт для людей з інвалідністю. ФОТО

Сьогодні, 18 лютого, в приміщенні Вінницької облдержадміністрації символічно запустили новозбудований ліфт для людей з інвалідністю та з обмеженими функціональними можливостями. Його вартість – близько 2,9 мільйонів гривень.

На сайті ОДА повідомили, що цей підйомник – шведського виробництва, він має прозорі стінки, кнопки виклику і «тривожну» кнопку, телефон для зв’язку з відповідальним за технічний стан (у випадку несправностей), а також зручний під’їзд до кабіни для інвалідних візків.

– Вантажопідйомність платформи становить 400 кілограмів, а піднімається ліфт на 13 метрів 15 сантиметрів, тобто до висоти четвертого поверху. Усі будівельні і монтажні роботи до кінця 2018 року були завершені, ми впевнені, що ліфт служитиме довго і надійно, – розповів головний архітектор області Леонід Гужва.

Відтак, першими оцінити зручність підйому з 1-го до 4-го поверху адмінбудівлі запросили Людмилу Нецкіну та Олену Чорнобривенко з громадської організації «Гармонія».

– Раніше говорили що тут, в цьому приміщенні неможливо його встановити, але це виявилося можливим і здійсненим. Отже, людину з інвалідністю почали сприймати як повноправного члена суспільства, яка без перешкод може піти на засідання, колегії, які тут відбуваються. Це велике досягнення! – підкреслила Олена Чорнобривенко.

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій, передаючи паспорт про введення в експлуатацію підйомника, наголосив на тому, що сьогоднішня подія була б неможлива без ініціативи та наполегливості Раїси Панасюк.

– Це її ідея, в певній мірі – наказ. Ще в 2016 році встановлення ліфта в цьому приміщенні було її проханням, – розповів Валерій Коровій. – В пам’ять про Раїсу Панасюк сьогодні ми відкриваємо ліфт і це черговий крок вперед до доступності. Зрозуміло, що перед нами стояло технічно непросте завдання, оскільки дане приміщення є пам’яткою архітектури. Довго продумували, в якому місці і як саме це зробити; ідею підтримали депутати обласної Ради, які передбачили в обласному бюджеті кошти в розмірі 2,5 мільйонів гривень на облаштування ліфта, хоча багато хто в сесійній залі тоді ставився до цього скептично.

Леонід Гужва також зазначив, що після коригування документації кінцева вартість усіх робіт становить майже 2,9 мільйонів гривень.

Читайте також: Вінницький Центр реабілітації “Гармонія” перейменують на честь Раїси Панасюк

Фото – vin.gov.ua, facebook.com/ngo.harmony

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору