× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Процес пішов: у Вінниці готові замінити 130 рекламних вивісок на Соборній

У Вінниці підприємці, які мають бізнес по вулиці Соборній – почали демонтовувати вивіски. Нині це відбувається з різних причин, втім до вересня у місті мають демонтувати 400 вивісок, що були встановлені із порушеннями норм.

VежА звернулася до головного архітектора Вінниці Олександра Рекути, щоб довідатись, на якій стадії нині перебуває цей процес. Втім Рекута зазначив, що нині відсутня інформація про факти заміни вивісок саме через те, що вони не відповідають нормам положення.

Водночас відповідальний за заміну «неправильних» вивісок на Соборній, заступник головного архітектора Євген Совінський – зауважив, що частково те, що нині на центральній вулиці міста власники демонтують вивіски – відбувається саме у рамках нової програми.

Адже нагадаємо, що на початку червня у Вінниці було презентовано комплексну схему розміщення вивісок на центральній вулиці міста Соборній. Підприємці мали три тижні, щоб звернутись до Департаменту архітектури з приводу приведення своїх вивісок до існуючих норм.

Читайте також: До вересня на Соборній обіцяють демонтувати всі «неправильні» вивіски

У разі, якщо бізнесмени все ж не знаходять часу на це – «неправильні» вивіски просто демонтують. Зауважимо, що роботи з демонтажу мають повністю завершитись до 1 вересня 2018 року, щоб усі вивіски по вулиці Соборній до Дня міста були приведені до норм існуючого положення про рекламу.

Вимоги до вивісок викладені у Положенні. Серед яких і те, що розміри вивісок повинні бути масштабними до архітектурного вирішення фасаду будинку та його елементів. Крім того, у документі визначено механізм, підстави, строки та порядок встановлення та демонтажу вивісок.

Загалом по вулиці Соборній є 80 будинків, які вважаються такими, що формують загальний вид вулиці. З них 74 будинки – мають звернутися для отримання рекомендацій від Департаменту архітектури щодо приведення вивісок у норми згідно із існуючими положеннями (йдеться про 400 вивісок). Для цього потрібно звернутися до уповноваженого з цих питань Євгена Совінського, зателефонувавши у приймальню Департаменту (0432 67-23-65; вулиця Пушкіна, 38).

Нині ж, за словами головного архітектора міста Олександра Рекути, до Департаменту архітектури та містобудування від підприємців-власників бізнесу на вулиці Соборній – надійшло 130 заявок на виготовлення проекту вивісок, що відповідають положенням.

– З них – у десяти випадках проекти вже видані підприємцям, – говорить Олександр Сергійович. – Але загалом – поки увесь процес тільки набирає обертів, ми на активній стадії розробки цих проектів, адже після того, як людина отримує цей ескіз – тривають обговорення, пошук відповідної рекламної агенції, що виконає роботу та власне виготовлення.

Також головний архітектор розповів, що задля того, щоб процес пішов швидше – було збільшено штат працівників, які роблять заміри та розробляють проекти – до 5 осіб. Олександр Рекута також зазначив, що переважно підприємці ставляться до таких змін у Вінниці та зокрема до виготовлених ескізів – позитивно.

– Ми активно працюємо над виготовленням проектів, радимося та знаходимо спільні рішення. Сподіваюся, що зміни будуть суттєво помітними вже в середині серпня, – прогнозує Олександр Рекута.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також: Аморальна та протизаконна: результати моніторингу реклами на Вінниччині 

Реклама по-вінницьки: хто в ній винен і що з нею робити? 

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору