Просте спілкування: у Вінниці вперше відбудеться Networking: Change Makers

Подія Networking: Change Makers, що відбудеться у Вінниці вже 16 серпня, орієнтована на представників державного та громадського секторів, діячів сфери культури й науки, медійників та представників бізнесу, які працюють над змінами або прагнуть їх. 

Учасники просто збираються разом ввечері та багато спілкуються, без жодних умовностей, правил, програми, лекцій і тренінгів. Подія Networking: Change Makers розпочалася у Києві і вже активно поширюється іншими містами України. Серед них: Полтава, Харків, Одеса, Суми, Івано-Франківськ, Львів, Луцьк, Чернівці та Рівне.

У Вінниці захід вперше відбудеться 16 серпня о 19.00 в дворику бару BÜRO за адресою вулиця Оводова, 62. Організаторами не є спеціально створені громадські організації, а просто активісти, які вбачають сенс у неформальному спілкуванні.

– Коли люди з різних середовищ починають спілкуватися між собою, це руйнує стереотипи – і раптом виявляється, що на державній службі не тільки корупціонери, у громадському секторі — не такі вже і “грантоїди”, журналісти не всі продажні, а бізнес – це не мішки з грошима, – говорить у інтерв’ю «The Ukrainians» один із засновників Networking: Change Makers у Києві Віктор Артеменко.

У Вінниці однією із організаторок є активістка громадської організації «ФРІ Вінниця» Марина Тужанська. Дівчина розповідає, що за декілька років громадської діяльності у Вінниці їй неодноразово спадало на думку, що у нас в місті є люди, котрі роблять важливі речі в своїх галузях діяльності, але рідко комунікують між собою за межами цих галузей.

Відтак Марині захотілось створити подію, на якій люди зможуть спілкуватись вільно, не зважаючи на посади та соціальні статуси, участь в якій буде доступна будь-кому та об`єднає людей з різних середовищ.

– Вирішальною у формуванні бачення як проводити такі події стала участь в Networking Change Makers у Києві. Побачивши на власні очі, наскільки невимушено відбуваються зустрічі та наскільки заряджені учасники після них, вирішила поговорити з організаторами київської події, а саме Віктором Артеменко та Владиславом Грезєвим щодо розширення на Вінницю. Вони з радістю погодились, а також дали корисні підказки, як зробити подію кращою, та сконтактували зі Світланою Яровою, якій теж спадало на думку поширити нетворкінги змінотворців на наше місто, однак бракувало команди, – розповідає Марина.

Згодом до команди приєднались Євген Геращенко, Роман Гуменюк та Олександра Тарас, таким чином сформувавши команду з дуже різних людей.

– Не дарма сьогодні один із трендів в престижних навчальних закладах – це створення міждисциплінарних програм: адже найунікальніші ідеї виникають на перетині кількох галузей. Так само і під час нетворкінгів, люди з різних сфер діяльності створюватимуть цінність один для одного, підживлюючи незвичними ідеями та поглядами. Я маю надію, що такі зустрічі сприятимуть посиленню рівня громадської довіри в місті, – додає Марина.

Сама подія орієнтована на представників державного та громадського секторів, діячів сфери культури й науки, медійників та представників бізнесу, що працюють над змінами або прагнуть їх.


Марина розповідає, що команда розуміє, що має пройти певний період часу, аби подія почала говорити сама за себе. На першій організатори очікують побачити найактивніших мешканців міста та тих, які вже чимало чули про мережування змінотворців в інших містах, зокрема в Києві: це громадські активісти, журналісти, митці, представники ІТ-галузі.

– Вінниця – досить відкрита, постійно розвивається, створює нові сенси, ділиться досвідом, і в той же час переймає актуальний досвід в інших міст, – каже Марина.  Нетворкінг змінотворців якраз і є тією успішною франшизою, що органічно увіллється в соціальне життя міста. Нові проекти не є першочерговою ціллю таких зустрічей, водночас кожен зможе знайти для себе щось корисне: дізнатись про вже наявні ініціативи, зустріти потенційного роботодавця, обговорити актуальне, просто провести час в невимушеній атмосфері. Однак, коли в одному місці зустрічаються люди зі спільними цінностями, креативними ідеями та бажанням змінювати місто та країну на краще, хтозна, можливо це дасть початок чомусь особливому?

Фото Катерини Акварельної для The Ukrainians 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору