Проспект Космонавтів: за півкроку до весняного відкриття. ФОТОРЕПОРТАЖ

Попри складну ситуацію в країні та нестабільну березневу погоду, коли сонце різко змінюється снігом і різким вітром, ми не втрачаємо впевненості, що невдовзі все зрештою зазеленіє.

Відтак можна сподіватися, що увага містян з напружливих явищ на кшталт реконструкції Київського мосту поступово перемкнеться на місця відпочинку і прогулянок на свіжому повітря. Одним з найпопулярніших таких місць цьогорічного теплого сезону у Вінниці – а на Вишенці й поготів – напевно стане проспект Космонавтів.

Як відомо, там вже довгий час триває реконструкція. Проспект Космонавтів реконструюють у кілька черг: з фонтанами, дитячими локаціями, ліхтарями з usb-зарядками, велодоріжками та камерами спостереження. З одного боку нас зустрічатиме скульптура (поки що замотана у пластик від зайвих очей), а з іншого – радянський винищувач, для якого збудують новий постамент і за тим встановлять після реставрації на заводі.

   

Власне усі роботи по проспекту планують завершити до травня, але повернення літака на перейменовану площу Могилка доведеться ще зачекати. Як пояснили у міській раді, новий постамент під крилату машину потребує більше часу на виготовлення, позаяк передбачає великі монолітні конструкції, а відтак робота – далеко не стандартна.

 

Днями ми з нашим фотографом Андрієм Завертаним прогулялися проспектом, аби перевірити, як триває реконструкція та що вже є нового.

У не надто сонячний день роботи тривали на різних ділянках. Біля головного фонтану з боку вулиці Келецької – вкладається цегляне покриття на місця для сидіння, ще видно розчин, біля нього – інструменти.

           

Монумент у центрі фонтану – затягнутий плівкою, але з під неї чітко проглядаються чиїсь білі ноги.

 

У деяких місцях ще не докладена плитка, подекуди трапляється щось незрозуміле.

 

Але загалом видно, що видимі роботи підходять до завершення, працівники стоять поруч неподалік фонтану, їх дещо бентежить наша присутність.

У парковій зоні на проспекті в розпал робочого будня – достатньо людяно. Діти вже досліджують ігрові майданчики, нещодавно встановлені вздовж усієї “смуги” між проїжджою частиною.

          

До речі блакитні паркани, нещодавно встановлені поруч з дитмайданчиками, і які викликали обурення в користувачів соцмереж, поки прибрали. Однак їх незабаром встановлять знову: коли перефарбують у сірий колір, який застосовується у Вінниці для парканів.

Форма парканів виявилася “не вінницька”, позаяк їх встановлювало підприємство, що здійснювало монтаж дитмайданчиків – “Інтер-Атлетика”. Це їхні “фірмові” паркани, розроблені спеціально для того, аби діти не змогли швидко вибігти на дорогу.

Загалом, працівників за роботою було видно постійно, доки ми просувалися проспектом.

На око на проспекті встановлено більшість лавок та решти інфраструктури: зокрема, привертають увагу лаконічні ліхтарі з usb-зарядками та камерами спостереження. Відверто не вистачає урн для сміття – це відразу кидається в око, а ще більше відчувається, якщо в руках зайвий папірець.

     

Проте вцілому враження про хід реконструкції складається примне: вочевидь, проспект Космонавтів має стати головним променадним магнітом на Вишенці і не лише.

Нагадаємо, що невдовзі тут мають висадити ще й сакури у рамках дружби та співпраці Вінниці із Японією. Але й окрім сакур, з огляду на розташування доріжок і відпочинкових зон, на проспекті Космонатів напевно висадять ще не один зелений паросток.

На честь року Японії у Вінниці висадять 240 сакур

Чекаємо весни, а особливо травня, аби стати свідком відкриття оновленого після реконструкції, проспекту Космонавтів.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору