× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Обламування зубів та реальна незалежність»: про що говорив у Вінниці лідер «Національного корпусу» Білецький. ФОТО

11 травня у Вінниці відбулася зустріч із лідером партії «Національний Корпус», народним депутатом України Андрієм Білецьким. Військовий, громадський та політичний діяч, засновник та екс-командир полку «Азов», нардеп Білецький представив частину своєї команди у Вінницькій області.

Захід, який влаштували у готелі «Франція», розпочався із запізненням на понад годину. Як пояснили організатори зустрічі, причиною став стан українських доріг, який не дозволив приїхати лідеру партії вчасно. Зала, що розрахована на понад три сотні місць, станом на початок заходу була заповнена на 80%.

 

Врешті після 18:00 на сцену підійнявся ведучий заходу, який вибачився за затримку, а потім запропонував розпочати з виступів активістів, які, як стало відомо згодом, і є тією частиною команди Білецького на Вінниччині.

Зліва направо: Владислав Замродський, Ігор Княжанський, Андрій Білецький, Денис Когут.
Фото надане прес-службою «Національного корпусу»

Першим слово взяв Ігор Княжанський, голова ініціативної групи партії “Національний корпус” у Вінницькій області. Він розповів про розвиток та діяльність вінницького осередку партії, нагадав про низку акцій, які влаштовували партійці та представники “Національних дружин”, а також зазначив, що “Національний корпус” активно просуватиме своїх представників на місцевих виборах 30 травня.

Княжанський наголосив, що йдеться про кілька головних цілей партії, передусім це об’єднання активних людей в області, підвищення обізнаності населення щодо шляхів вирішення існуючих проблем, а для голів ОТГ, районних та селищних рад – навчання методам ведення справ, ефективного використання коштів та залучення інвестицій на благо населення.

Після Княжанського виступив його заступник, Сотник Денис Когут, який у 2014-му році у свої 18 пішов служити до полку “Азов”. Чоловік розповів, що попри існуючі проблеми в різних сферах життя, вірить у краще. Чоловік говорив про корупцію, бідність і заробітчанство. “Скільки разів я чув, що АТОвці повернуться та наведуть лад в країні. Ми повернулися і починаємо ввести війну з внутрішніми окупантами” – сказав Денис та додав, що продовжить боротьбу в лавах “Національного корпусу”.

Наступним на сцену вийшов учасник АТО, Сотник Владислав Замроцький. Чоловік коротко розповів, що ще на початку Майдану, у часи свого студентства, вирішив вступити до лав добровольчого полку «Азов», але за п’ять років війни стало помітно, що система управління державою не є ефективною. За словами Замродського, люди чекають позитивних змін, але їх немає, тож треба розраховувати тільки на себе.

 

Після виступів глядачам показали відео про те, як «від «чорних чоловічків» Нацкорпус розвинувся до потужної політичної сили». Врешті о сьомій вечора на сцену вийшов й сам лідер “Національного корпусу” Андрій Білецький, який одразу зазначив, що передусім хоче привітати з Днем матері (відзначається 12 травня) мати його бойового товариша Владислава Дюсова, бійця “Азову” з позивним “Дюшес” (21-річний боєць загинув 30 травня 2015 року під час бою в Широкиному). Білецький вручив жінці квіти та коробку з подарунком.

 

– З 1991 року Україна, формально отримавши незалежність, завжди перебувала у величезній залежності від Росії, бо незалежність – це не тільки герб, Гімн, конституція і так далі, це і питання незалежності ментальної, інформаційної, економічної, енергетичної та багатьох інших, – наголосив Білецький та зазначив, що в кожній з цих сфер зараз є суттєві проблеми.

Білецький наголосив, що вплив Росії на Україну спостерігався завжди, й тільки 2014-го українці почали давати відсіч, утім і нині цей вплив відчувається. До російського лідер партії додав і вплив Заходу, який, на його думку, шкодить Україні як державі. Також до проблем лідер партії відніс низький рівень доходів й відтак – заробітчанство.

Водночас слід зазначити, що в 2010 році Андрій Білецький мав зовсім іншу думку щодо стосунків України та Росії. Так, в одному зі своїх інтерв’ю Білецький назвав ідею “сепарації України від Росії” – “ідіотизмом”. А також пропонував створити конфедерацію України з Росією з центром у Києві. Підніше Білецький заявив, що тодішні його слова були “вирвані з контексту” і після 2014 року підозрювати його в прихильності до Росії немає підстав.

– Коли країна втрачає 10% працездатного дорослого населення за такий короткий термін, вона фактично втрачає шанси на майбутнє. Нам кажуть – у нас з’явилися квоти, стали перекладати всі фільми в кінотеатрах українською, з’явилось 100% квот української на радіо. Чудово. Якщо так продовжиться, то через 50 років не буде кому слухати українську на радіо. Тому що якщо країна вимре – то вона вимре. Для того, щоб говорити якоюсь мовою, щоб просувати мову чи культуру, потрібні носії мови і культури, елементарно народ – це підґрунтя, без якого все інше не має сенсу.

За словами Білецького, на всі ці та інші питання потрібно дати відповідь. Однією з них лідер «Національного корпусу» назвав національну ідею, націоналізм. Водночас Білецький наголосив, що йдеться не про «псевдо-націоналізм, коли люди розказують про любов до Батьківщини, а крадуть в армії, в пенсійному фонді», а про «реальний націоналізм, коли інтереси нації, держави – понад усе. Націоналізм – це відповідь на будь-який виклик».

– Націоналісти були тим тараном, який зробив революцію в 2014 році, націоналісти були тим щитом, який в 14-му році, тому що більшість з тих, хто прийшов насправді були патріотами та націоналістами, абсолютна більшість добровольців були безумовно патріотами та націоналістами, ті, хто йшов захищати Україну також – були тим щитом, який в 14-му зупинив росіян, не дав створити КНР/СНР і тому подібні речі, не дав забрати майже всю східну, а можливо, і центральну Україну. (…)

– Зараз націоналісти повинні вийти з новою модерновою програмою, з новим обличчям, з відповідями на будь-які виклики. Для мене ці відповіді прості. Перше: ми повинні чітко і зрозуміло сказати кожній собаці цій країні, що реваншу не буде. Вони після Зеленського відчувають, що прийшов їх час, що Портнов і так далі збираються повертатися у країну, вони нахабно себе ведуть не тільки на 9 травня, а й в соцмережах… Так от скоро ми побачимо їх на вулиці. Так от вони повинні зрозуміти: будь-який Мураєв, Бойко, Медведчук в першу чергу зламає зуби об нас, українських націоналістів, ми не дамо їм робити реванш. А той, хто не зламає собі зуби, ми зламаємо йому зуби. Цим людям давно не місце в нашій країні, вони приносили сюди Росію, вони принесли сюди війну – і вони повинні за це відповідати.

 Принагідно лідер партії нагадав про “справу Свинарчуків” та сказав, що «Національний корпус» у цьому питанні не зупинився.

– Вже в найближчий тиждень ми знову починаємо акції, тому що зрозуміло, що Порошенко їх саджати не буде, але тепер треба вимагати від Зеленського, щоб він від них не взяв «відступне» і забув про них, тому що попередня влада так зробила, і цей може зробить, якщо ми дозволимо, а щоб він їх все-таки посадив. Він про це багато говорив, в тому числі на дебатах. То він повинен свої слова тепер довести до кінцевого результату, – повідомив Білецький.

Наприкінці зустрічі Білецький ще раз наголосив, що значення мають тільки національні інтереси, реальні дії, а ще важливим кроком є «перехід від поразок націоналістів вчорашнього дня до перемог націоналістів дня сьогоднішнього».

Фото В’ячеслава Луцкова та автора

Читайте також:

День театру: як до Вінниці приїздив Порошенко, а “Нацдружини” побилися з поліцією. ФОТОРЕПОРТАЖ

“Звертаємось вже до Зеленського”: у Вінниці Нацкорпус вимагав максимального покарання для Свинарчуків. ФОТО

Після сутичок у Вінниці, «Нацдружини» обіцяють озброїтися спецзасобами. ФОТО

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору